Pamięci ram Ocz NVidia i karta graficzna ATI


(Mateusz95 11 22) #1

Czy OCZ 2GB DDR II 1066 SLI Ready EPP CL5 będzie prawidłowo spółpracowała z kartą graficzna Sapphire Radeon 4890 1gb?


(Cedar) #2

Czy nie lepiej spytać czy dana pamięć będzie działała z Twoją płyta główną?

Karta graficzna jak tak, którą podałeś ma swoją pamięć wbudowaną i najczęściej nie korzysta z pamięci systemowej.


(Mrylec) #3

Tak, one są przystosowane do SLi ale uruchomisz je bez tego.


(Mateusz95 11 22) #4

a jesli w przyszłości bedę zamierzał rozbudować k. graficzna o następną to nic się niestanie?

P.S Asus Maximus II formula to płyta którą zamierzam kupić.


(Mrylec) #5

Nic się nie może stać. Pamięci będą pasować pod płytę główną.


(Mateusz95 11 22) #6

i będą tak samo dobrze współpracowały tak jak z kartami graficznymi NVidia'i?

-- Dodane 12.05.2009 (Wt) 20:54 --

A poleciłbyś/poleciłabyś jakieś inne Ramy które maja 2GB w jednej kości które są lepsze lub takie same w wydajności do tych?


(Go2none) #7

Z tymi pamięciami SLI, to jest po prostu kupa marketingu. Jeśli masz w systemie dwie karty graficzne, to pamięć zostanie automatycznie podkręcona o 125-175MHz w zależności od pamięci i płyty głównej (nie wszystkie płyty główne sobie z tym poradzą). Identyczny efekt można uzyskać podkręcając pamięć ręcznie, niezależnie od tego ile ma się kart wideo i czy jest to nVidia, ATI albo 3dfx Voodoo (no może z tym ostatnim, to przesadzam)

Ot i cała filozofia. Taki overclocking dla opornych. Inna sprawa jest taka, że pamięci sprzedawane jako SLI-ready, to zazwyczaj bardzo dobre modele i świetnie się kręcą. Te, które zamierzasz kupić bezproblemowo pracują na 1200MHz 5-5-5-15. Sprawdzane własnoręcznie.

Podsumowując: nie przejmuj się kompatybilnością, te pamięci będą pracowały z każdą kartą graficzną i każdą płytą główną która ma wsparcie dla DDR2.


(Noculak Barbara) #8

I tu możesz się mylić, bo pamięci OCZ nie współpracują ze wszystkimi płytami głównymi Asusa. Na takie informacje trafiłam szukając opinii n/t jednej z płyt głównych Asusa - na kilku forach, więc to nie była jednorazowa sytuacja. To, że mobo wspiera DDR2 nie znaczy jeszcze, że jedno i drugie będzie bez problemów współpracowało. Trzeba trochę poszukać w necie n/t tej konkretnej płyty i jej ewentualnej współpracy z OCZ. Takie problemy zdarzają się również z pamięciami Geil,a.


(Go2none) #9

O niekompatybilnościach pamięci Geil słyszałem to i owo. O OCZ nie. Dzięki za cynk. :slight_smile: Przeszukać fora nigdy nie zaszkodzi, fakt. Aczkolwiek takie problemy są dość sporadyczne.