Pamięci ram, zakup wybór i Morele

Hejka.Otóż posiadam jedną kość ram-u a dokładnie 4GB (Team Group Vulcan Red). I chciałbym do tego dokupić jeszcze jedną kość, patrzałem na morele jak i w necie ale nigdzie nie mogę dostać takiej samej,znaczy była na morele ale potem się zmyła.Czytałem żeby lepiej nie ryzykować i kupić tego samego producenta, w komputerze miało być łącznie 8 ale znalazłem tylko takie więc zamówiłem w sobotę te kości http://www.morele.net/pamiec-team-group-…01-662757/ ( jak zamawiałem był napis ze jest w magazynie i ze będzie natychmiastowa wysyłka) dziś wchodzę i okazuje się że produkt jest niedostępny. Więc się zastanawiam czy by to na wtorek w ogóle doszło.(zamówiłem po 16) Dodatkowo zamawiam jeszcze w morele kilka rzeczy.(Monitor z natychmiastową wysyłką i gamepad Xbox 360 bez natychmiastowej wysyłki) I teraz moje pytanie czy jest jakakolwiek szansa że to przyjdzie, czy anulować i wybrać inną kość.Jeżeli wybrać inną kość to jaką polecacie? 

Spokojnie poczekaj aż przyjdzie potwierdzenie nadania. Ja miałem miałem podobnie z napędem BlueRay :slight_smile:

Dzięki,  w ostateczności telefon do nich z zapytaniem czy oni sobie przypadkiem w kulki nie lecą :slight_smile: Hmm, a tak w razie w , to jakie wtedy ram kupić ? 

wystarczą jak by co :slight_smile:

http://www.morele.net/pamiec-goodram-play-8gb-1600-2-4gb-cl9-gy1600d364l9-8gdc-412649/

Jeżeli nie zamierzasz używać RAMu z Dual-Channel to jakakolwiek kość DDR3 będze OK. Natomiast jeżeli chcesz mieć RAM w dual channel to podaj dokładne dane o kości z CPU-Z lub AIDA64, bo więlkość i marka nie wiiele mówią.

Ogólnie myślałem nad dual chanel bo z tego co się orientuje jest dzięki temu szybszy przesył danych. Ale jak nie będzie to raczej nie odczuje zbyt dużej różnicy, prawda ? A i zapomniałem napisać najważniejszej rzeczy a mianowicie że używam komputera do gier, renderu i grafiki. Gdzieś tutaj będzie screen z CPU-Z   

post-247332-0-14919500-1422816844_thumb.

i te będą dobre 

http://www.morele.net/pamiec-team-group-vulcan-gold-2x4gb-1600mhz-ddr3-cl9-tlyed38g1600hc9dc01-662757/

 

i te wcześniejsze ważne żeby były  cl9 

 

minimalnie 

Dziękuje. Mam jeszcze jedno pytanie, czy będzie znaczna różnica pomiędzy 8GB a 12GB a tych dziedzinach które wymieniłem wcześniej ? :) 

w gracz żadna,spokojnie 8 z zapasem starczy,w tej grafice też sobie poradzą :slight_smile:

 

PS.

tylko żeby to miało sens to system musisz mieć 64-o bitowy

Tak wiem że 64 bitowy :wink: Ehh, i jeszcze przepraszam że tak męczę ale w tedy jakie do gier ? 

hehe nic nie szkodzi :slight_smile:

do gier  te co podane były wystarczą spokojnie 

Dziękuje za pomoc :slight_smile: Jestem kompletnym laikiem jeżeli chodzi o ramy ;)