Pamięciożerny Firefox_pomoc_zmiana przeglądarki

Cześć wam,

Po ostatniej aktualizacji Firefox przeglądarka zaczyna mnie już denerwować, podwiesza się, wywala jakieś błędy przy filmach w flash… Potrafi zająć 500mb RAMu! (przy 4 zakładkach)

Nie wiem po co wprowadzają te aktualizacje (tak wiem, bezpieczeństwo) skoro przeglądarka wcale nie jest wydajna…

Czy ktoś może polecić coś alternatywnego? Może wcześniejsze wersję lisa??

Może macie jakieś rozwiązanie na FF?

Mam 4gb ramu w laptopie, ale pół giga na dziadostwo co się zawiesza po prostu szkoda mi pamięci

Alternatywa ? Chrome, IE , Opera, Safari ? :smiley:

Jeżeli masz system 64 bit to spróbuj Cyberfox 21. Przesiadłem się jak tylko wyszła ta wersja. Z flashem i silverlight żadnych problemów. Innych wtyczek nie używam. Dodatków mam 11 (wszystkie kompatybilne). Potrafi zjeść sporo ramu ale jest stabilny.

Może aurora, używam od dawna i jest zaskakująco stabilna, użycie pamięci to 200-300MB przy kilku zakładkach i 300-400MB przy zakładkach zawierających wideo we flashu.

To ja zadam pytanie, czy Firefox i głownie media flash player, nie zwiekszyły mocno zapotrzebowania na szybkośc procesora??

Nie dawno Filmy na YT nawet w HD śmigały po dwa, teraz się tnie mi nawet jedn sd

AMD Athlon 64 x2 3800+

A jakie to ma znaczenie? Przecież Flash chodzi w innym procesie.

Pytaj mozillę nie mnie, bo nie mam o tym zielonego pojęcia.

Proces flasha zjada pamięć w miarę buforowania filmu i proces przeglądarki też.