Pan&Scan WMP12

Szukam funkcji w WMP12 [tylko tam] :wink: żeby przeskalować obraz do formatu 16:9 z 4:3. Coś jak pan&scan w WMP Classic. Może być widescreen lub zoom. Cokolwiek z tych funkcji bo mam u góry i na dole czarne paski w filmie i wychodzi na to że z 16:9 [film] mam 4:3 [całość]. Nie chce przepuścić przez VirtualDab bo raz że nie wiem jak a dwa że nei chce tracić jakości. :wink: Jak ktoś pomoże będę wdzięczny :wink:

Hmm…

…po przeczytaniu posta, wywnioskowałem, że nie masz monitora panoramicznego 16:9, bądź 16:10, więc zawsze będziesz miał na dole i u góry ekranu czarne pasy, przy odtwarzaniu filmów w formacie 16:9. Ten problem nie rozwiąże żadna aplikacja, tylko trzeba sprawić sobie monitor panoramiczny. Proponuję monitor o rozdz. 1360x768 lub 1400x900 - 19" lub 21", ew. 22", co znacznie poprawi parametry obrazu, dzięki czemu nie będziesz miał czarnych pasów na ekranie.

Pozdrawiam :wink:

Eee… no właśnie mam monitor panoramiczny tylko że jak ktoś zgrywał ten film to zostawił czarne pasy a do tego pojawiły się u góry kropki - jakby część obrazu i mimo że film jest 16:9 to te paski z białymi kropkami po bokach i na górze i na dole dają obraz 4:3.

A H A…

Czyli masz źle skonwertowany film, a nie problem z odtwarzaczem.

To tutaj naprawdę nie pomoże nic, jeśli chodzi o rozmiar samego obrazu.

Musiałbyś się przesiąść na Media Player Classic (Home Cinema), tam są takie funkcje: rozciągnij obraz w pionie i poziomie ;), ale o tym już wcześniej wspomniałeś.

Pozdrawiam

No właśnie czyli albo uciąć te paski i wtedy będę miał ładnie 16:9 albo Windows Media Player Classic bo w WMP12 nie ma tej funkcji. Ok, dzięki w takim razie za pomoc. :wink: