Panasonic DMC-LZ8 czy Canon A590 IS?

Witam…zastanawiam się nad aparatem cyfrowym dla amatora do ok. 500zł…przeglądając forum zauważyłem często polecane Canon A590 IS…Panasonic LS80 czy LZ8. Teraz waham się pomiędzy modelami Panasonic DMC-LZ8 a Canon A590 IS. Na necie szukałem głównie wad tych aparatów i wybrać ten który ma ich mniej. Wady aparatów znalezione w necie:

Panasonic DMC-LZ8:

duże ziarno przy ISO > 100

  • beznadziejny system redukcji szumów (zamienia ziarno w okropne “mydło” - także zdjęcia przy ISO > 100 praktycznie do niczego się nie nadają - na szczęście w niektórych trybach da się zmniejszyć stopień redukcji szumów, co przynosi pewną poprawę)

  • słabo spisujący się automatyczny balans bieli (fotografie z nienaturalnymi kolorami w pełnym słońcu)

  • dość często daje brzydkie, “wyprane” kolory (to jest pewnie związane z tym, co napisałem w powyższych punktach)

  • dość miękka ostrość (żeby nie powiedzieć: brak ostrości) zdjęć robionych nie w pełnym świetle albo bez lampy błyskowej

  • jakoś nie do końca widać efekty działania stabilizatora obrazu

  • brak możliwości regulacji jasności błysku flesza

  • brak możliwości ręcznego ustawiania ostrości

  • brak wsparcia dla robienia panoram po stronie firmware’u

  • menu niby jest dość łatwe w obsłudze i przejrzyste, ale opcje mają dość lakoniczne nazwy, więc bez zaglądania do instrukcji nie zawsze jest jasne, co dokładnie robią

Canon PowerShot A590 IS:

wyświetlacz - za mała rozdzielczość

brak zoomu przy filmach

przy funkcji auto nie można robić zdjęć np. sepia czy czarno-białych)

prądożerny

mały zoom (4)

wolny czas reakcji- akumulatorki 2000 Ah, szybka karta pamięci, a działa jak żółw (może ktoś wie, jak sobie z tym poradzić)

w aparacie nie można edytować zdjęć (poza zmianą ich rozdzielczości)

Filmiki są nagrywane z prędkością 20 klatek/s

Teraz chciałbym sie was zapytac…najlepiej osoby które posiadają te modele…czy faktycznie wystepują te wady i który lepiej wziąść.

Z tych dwóch polecam Ci canona.

Widziałem zdjęcia z tego modelu są ok.,Sam miałem dwa modele niższe i jak na te aparaty były ok.

będziesz z niego zadowolony. Canon robi bardzo dobre kompakty.

Poza tym opinie, które cytujesz są “mało fachowe” delikatnie mówiąc.

  • wyświetlacz -" mała…" - przecież masz robić nim zdjęcia a nie oglądać na wyświetlaczu.

  • sepia… czar-b. - w fotolabie zrobią Ci to bez dopłaty, albo każdy darmowy program komp. zrobi Ci to lepiej niż automat w aparacie

  • prądożerny ? no zależy czy robisz zdjęcia z fleszem, czy seryjne ?

  • filmiki - dla porównania 25/klatek na sek. to obraz telewizyjny

  • do edycji masz tysiące programów komputerowych (darmowych) a w aparacie co możesz zrobić, przekadrować i zmienić kolor albo ekspozycję.

  • zoom - tak naprawdę ważny jest ten optyczny, cyfrowy sobie daruj ziarno i piksele). Co z tego, że będziesz miał zoom optyczny 10x jak zdjęcia będziesz miał poruszone bo na tak długim zommie każde najdrobniejsze poruszenie wpływa na zdjęcie.

panasonica nie kupiłbym, a tego canona tak, no ale wybór należy do Ciebie

pozdr Chat

przed chwila znalezione… coś te twoje wady nieprawdziwe… :wink:

http://www.recenzje.net.pl/1-aparaty_cy … _a590_is.0

Ok…wielkie dzięki za opinie…chyba jednak weznę Canona A590 IS. :slight_smile: