Panasonic LZ-10 - jak nagrywać filmy dłuższe niż 15min?

Witam! tak jw. mogę nagrywać tylko filmy 15min, a potrzebuję nagrać dłuższy fragment. Mam kartę 2GB. Czy da się jakoś zmienić/odblokować by możliwa była dłuższa rejestracja sekwencji wideo ?

Długość filmu ograniczona jest tylko przez pojemność karty pamięci.Format niestety MOV.zajmuje dużą pojemność.Poszukaj jakie karty akceptuje ten model.

Nie w tym przypadku. Zapewniam Cię, że film z niższej jakości zajmuje mniej niż 1 GB a mimo wszystko jego czas trwania też jest ograniczony do 15 minut.

Na pewno seria LZ8/10 i wiele innych nie tylko marki Panasonic ma programowe ograniczenie do 15 minut ze względów prawnych (podatkowych). W przypadku możliwości nagrywania dłuższego filmu aparat ten by wpadł pod klasyfikacje “kamery” co by wiązało się z inną grupą podatków, którymi były objęte aparaty w wielu państwach. Nie pamiętam czy czasami nie jest o tym napisane gdzieś w instrukcji obsługi.

Ratuje tylko jakieś modyfikowane, nieoficjalne firmware ale do aparatów Panasonica jest ono bardzo rzadko spotykane (a do tego modelu nie ma co o takim marzyć)

Panasonic Lumix DMC-LZ10 jest następcą niezwykle popularnych DMC-LZ6 i DMC-LZ7. … Długość filmów jest ograniczona tylko przez pojemność karty pamięci. …

manager.money.pl/hitech/aparatycyfrowe/panasonic;…lz10;… - Kopia - Podobne Money Kłamie ?

Nie wiem co tam napisali (nie chce mi się czytać do tego podany przez Ciebie link nie jest czytelny) ale mam od 2 lat LZ8 (LZ10 ma trochę większa matrycę i minimalnie inny obiektyw - reszta to ten sam aparat) i wiem o czym pisze - temat ten też mnie zainteresował po zakupie tego aparatu.

Odpowiem na Twoje pytanie - tak kłamią lub nie mają pojęcia o czym piszą.

Na swoim Lumixie DMC FX-55 robię filmy 40-minutowe z kartą 4GB i akumulatorem w formacie mov.Cenię Cię Cedar,ale o żadnych ograniczeniach poza technicznymi nie słyszałem.Instrukjcę mam na pulpicie w pdf.Może się mylę,jeśli tak to przepraszam.Wiem,że to nie ten typ,no i tu są paluszki AA.Pozdrawiam.

Te ograniczenia dotyczyły głównie tańszych kompaktów, takich jak np. LZ8/10 bo różnice w naliczaniu podatków były podobno duże i aparaty te po sklasyfikowaniu w innej kategorii miały by znacząco wyższą cenę, porównywalną z aparatami z wyższej grupy cenowej (Twój FX jest z wyższej kategorii i najwyraźniej to ograniczenie nie ma takiego znaczącego wpływu)

W dzisiejszych czasach marketingiem rządzą księgowi i to oni narzucają ograniczenia na wiele różnych sprzętów.

Do tego jest jeszcze sprawa na jaki rynek dana seria aparatów przeznaczona - są wersje regionalne, które mogą różnić się np. firmware. Mam instrukcję serwisową do swojego aparatu i różnice są dość duże.

PS. Dzięki za miłe słowa, przepraszać nie masz za co, bo toczymy kulturalną dyskusję :wink:

Dzięki za wyjaśnienie : D Czyli czeka mnie zakup kamerki cyfrowej 8)

Czy ograniczenie wynika z karty pamięci bądź urządzenia można łatwo sprawdzić. Ustawiając jakość nagrania na gorszą, czas powinien się zwiększać, bo oczywiście filmy w gorszej jakości zajmować będzie mniej pamięci. Jeśli po zmianie ustawień jakości czas się nie zmienia - wiadomo, że to jakiś dziwaczne ograniczenie urządzenia. W sumie to nie przypuszczałbym nigdy, że takie ograniczenia istnieją.