Panasonic TX-42AS650E wymiana matrycy

Witam.

Proszę o przeniesienie tematu do na luzie jeśli nie pasuje tutaj, ponieważ nie znalazłem lepszego miejsca.

 

Mój problem polega na wycenie i ew. podaniu miejsca gdzie mogę najtaniej wymienić matrycę do tego telewizora. Po wstępnym ‘rozejrzeniu’ się po rynku serwisów RTV dochodzę do wniosku że Ci ludzie, albo nie wiedzą co mówią, albo robią mnie w balona. Większość nie podjęłaby się naprawy wcale, garstka tych którzy się zgodziła podawała ceny tak rozbieżne, że nie wiem nawet które z nich są realne. Najtańszą cenę samej matrycy usłyszałem 1500zł - wydało mi się to dużo, ale następny serwis stwierdził że około 3000zł i tutaj już się zaśmiałem znając cenę telewizora w sklepie;)

Do serwisu panasonica nie mogę się dodzwonić i w związku z tym nie wiem czy sprzedawać telewizor jako uszkodzony czy jednak próbować go naprawić i zostawić - inne opcje nie wchodzą w grę.

 

Może tutaj znajdzie się ktoś z wystarczającą wiedzą, aby mi podać realną cenę takiej matrycy wraz z ewentualnymi kosztami wymiany?

A zapytam, ile ma lat TV i ile kosztował?

 

No i trzeba by było wiedzieć jaki to typ matrycy?

 

Edit:

 

Nowy kosztuje około 2000 zł, to chyba za bardzo nie opłaca się go robić?

 

http://www.ceneo.pl/29606838?se=-RZJ8Z96No41L0fH1IqTd8suYNmaiX-8&gclid=CIqAsLKVxMMCFULKtAodt0gAPg

Kosztuje około 2000zł, można powiedzieć że jeszcze nawet nie ma podbitej gwarancji :wink:

To jak chcą min 1500 zł, to bez sensu go robić - spisać na straty?

 

Upadł, pękł, inne?

 

Trzeba było od razu wykupić dodatkowe ubezpieczenie … i po problemie.

Nie było takiej możliwości, pyzatym to sprawy drugorzędne. Mi chodzi raczej o odpowiedź na pytanie gdzie najtaniej i za ile :wink: