Panda InternetSecurity 2008 czy G DATA InternetSecurity 2008

Który z tych dwóch jest lepszy? Słyszałam wiele opinii o Pandzie, ale o gdata żadnych. Wiem, że są o wiele lepsze antywirusy ale ja mam do wyboru któryś z tych dwóch. Wybaczcie jeśli się powtarzam ;]

zdecydowanie gdata!!wykrywalność jedna z lepszych!!miałem obydwa to po ustawieniu gdatalepiej chodzi niż panda!

oczywiście że G DATA mało popularny ale superowy! misiek trochę wirów przepuszcza ale to do 2 gustu co wybierzesz!

Jeżeli chodzi o skuteczność to są to b.dobre pakiety.

GData działa na 2 silnikach skanujących, jest dokładny, ale bardzo wolny i jednak dosyć obciążający.

To co panda skanowała w 1 godzinkę G Data robiła mi ponad 5 godzin !!

Natomiast jeśli chodzi o Pandę to polecałabym tą najnowszą wersję bo jest dużo lepsza i po prostu inna (inne mechanizmy działania).

Jak kupisz starą 2008 to będziesz mogła zrobić darmowy upgrade w górę i mieć naprawdę szybki i skuteczny kombajnik do wszystkiego.

Tym bardziej, że sporo się w Pandzie pozmieniało. Jest lekka, szybka (potwierdzam) i ma jeszcze lepszą ochronę (większa baza).

No i cena pewnie wyjdzie atrakcyjniejsza. Sprawdź sobie bo nie znam aktualnych cen GDaty.

Faktycznie PIS skanuje o wiele szybciej niż G Data ale przepuszcza o wiele więcej wirusów.Wcześniejsze wersje G Daty bardziej zamulały system.Możesz wypróbować wersje 30 dniową jednego z wyżej wymienionych pakietów i wtedy zadecydujesz.Osobiscie polecam G Data Total Care.Jak chcesz kupić to wersję oem.

Dzięki za rady :slight_smile: mam jeszcze jedno pytanko, czy g data nie stwarza problemów z neostradą? wyczytałam gdzieś, że podobno lubi ją odinstalowywać :confused:

tego ci nie powiem bo nie mam neostrady!

To prawda, że GData miał/(ma?) problem z Neostradą…

Przy jego odinstalowywaniu usuwał skrupulatnie za każdym razem Neostradę i wszystko trzeba było ustawiać od początku.

Jednakże myślałam, że już ta sprawa została naprawiona, ale jak widać w dalszym ciągu są z tym problemy!

Z tego co jeszcze pamiętam z moich “przeżyć” z GDatą to to, że mieszał on również w ustawieniach, dlatego się przesiadłam na Pandę bo oprócz tego, że jest skuteczny to więcej nic pozytywnego na jego temat nie mogę powiedzieć.

Dla mnie Panda jest o niebo lepsza. Nie wspominając już o nowej wersji, która jest REWELACYJNA - lekka, szybka i jak zwykle skuteczna.

tak piszesz o nowej wersji pandy a o starej gdata wiec poczekaj na wersje gdata 2009 i wtedy porównuj !na dniach sie pojawi wersja 2009

założę się że wątek został założony przez konkurencje i pozycjonuje dobry produkt na równi z produktem słabym :slight_smile:

to nieprawdziwa plotka. Żaden produkt naszej firmy nie jest w konflikcie z Neostradą co potwierdza nie jeden test. Sprawdzając raporty z pomocy technicznej w tej sprawie nie było żadnego zgłoszenia :slight_smile:

pomówienie.

Posiadam gdate już 3 rok i nie mogę o tym programie nic złego napisać. Wersja 2007 którą miałem do minionego poniedziałku była wymagająca – trzeba było ją dobrze skonfigurować żeby nie zamulała mi kopa (1GB AMD – stara maszyna). Teraz przesiadłem się na nowy sprzęt i zainstalowałem 2009 (wersje obcojęzyczną). Przyznam że w poście powyżej jest dużo prawdy mimo że pisze to ktoś z ich firmy 

Rzeczywiście program przyspieszył bez porównania. Pierwsze skanowanie na 500GB dysku trwało około 2,5 godziny ale 2gie już tylko niecałe 20 minut! Nie wiem o co w tym chodzi ale byłem zaskoczony straszliwie jak to zobaczyłem komunikat wykonano. Podejrzewam że to zasługa tych (jak się teraz dowiedziałem) funkcji korzystających w pełni z procków Dual Core oraz Quad Core.

Pomijając całą resztę jak nowy wygląd który jest o niebo lepszy od poprzednika wszystko działa palce lizać :smiley: .

G DATA Software kiedy można spodziewać się wersji 2009?

Nie wystarczy mieć dobry produkt ,trzeba go umieć odpowiednio sprzedać, a tego firma Gdata nie potrafi.

Choćby interfejs programu, mało intuicyjny,działa z dużym opóźnieniem,dublowane funkcje .Nie wiadomo kiedy program aktualizuje bazy, by to sprawdzić trzeba otworzyć program

Za wysokie ustawione wymagania domyślne

To tylko kilka przykładów drobiazgów ale o ewentualnym kupnie czy też opinii decyduje często pierwszy kontakt.

I nie pomoże dobry produkt i pomoc techniczna na poziomie

A co zmieni to wersja 2009 zobaczymy.

Użytkownik TotalCare

G DATA do tej pory za cel miała rozpowszechnienie produktu na zachodzie.

Przy instalacji programu użytkownik ma możliwość wybrania dobrej dla siebie konfiguracji - nic nie jest narzucane :slight_smile:

Generalnie to widzę konflikt - po co komu antywirus z powyłączanymi opcjami które mają go chronić?

Tak jak pisałem wcześniej i mogę dać publicznie słowo, że wersja 2009 będzie przełomem. Nowy interfejs, funkcjonalność… dużo, dużo nowości. Nie wiem nawet czy mogę pisać o nowościach - bo to będzie po prostu cały program od nowa :wink:

w połowie października

…jak będę miał PL triale to udostępnię Wam na forum.

Z tych dwóch (panda - g data) jest lepszy g data, szczególnie pod względem wykrywalności. Obydwa programy dość mocno mulą komputer, ale

g data jest skuteczniejszy :slight_smile:

Guzik prawda - wcześniej był Kasperski :slight_smile:

Czy to prawda że w programach GDATA 2009 zrezygnowano z silnika Kasperskiego na rzecz Bitdefendera?

Używam G DATA już parę ładnych lat jeżeli to co piszą o wersji 2009 http://up.wklej.org/download.php?id=3cdb82a314eeef6d77aa4cbacb7280dd jest prawdą to co za różnica jakie silniki?

Ja tam kupiłem w lipcu w złotych tarasach w saturnie G Data IS i jakoś nie narzekam, jedynie gry jak włączam to czekam około 5 lub 6 sekund i ona się uruchamia:) a tak to jestem chroniony na bardzo dobrym poziomie, też czekam na wersje 2009 skoro ma być takim przełomem :), Kiedyś swojego czasu próbowałem nawet oszukać legalność produktów G Data, i korzystać z nich nielegalnie pobierając przy tym aktualizacje, ale nie udało mi się, a Pande można oszukać w prosty sposób :), tak jak Nody i inne dziadostwo. Więc zadałem sobie pytanie “jaki przykład daje pakiet zabezpieczający, który sam siebie nie jest w stanie zabezpieczyć” odpowiedź jest prosta, dlatego postanowiłem ją kupić i co roku przeznaczę na to pieniążki bo naprawdę warto i ma się satysfakcje, że przynajmniej korzysta się w pełni legalnie i ma się pomoc techniczną pod ręką “FOREVER G DATA” Pozdrawiam. :smiley:

Ja też mam G Datę w wersji 2009 i powiem, że jest o niebo lepsza od poprzedniczki :slight_smile: Jeszcze nigdy nie było takiej dobrej wersji jak ta. Jestem zadowolony z udanego zakupu. Nie zawiodłem się na tej firmie. A co do zmiany silnika z kasperskiego na bitdefendera to prawda? Bo jakaś mniejsza liczba fałszywych alarmów jest :wink: Pozdrawiam

Mniejsza liczba alarmów? Ta… 80 z wąsem wg niedawnego testu.