Panda Titanum Antivirus 2005

witam

chciałem zainstalować testową wersje pandy. pobrałem ją z tego vortalu i zainstalowałem (win 98). następnie miałem zresetować komputr by panda dopełniła kompletnej instalacji. po ponownym uruchomieniu komputera wyskakiwały mi błędy pand np. pavfiles wykonał nieprawidłowe zadanie i nastąpi jego zamknięcie. tak około 6 błędów wyskoczyło. za każdym razem klikałem zamknij. gdy błędy ustały system dalej się nie ładował i na ekranie monitoa widniała tylko tapeta :? :evil: :x więc sresetowałem komputer bo pomyślałem że to chwilowy błąd. znów to samo :shock: przeszedłem na xp-eka i stamtąd usunołem pliki pandy. przeszedłem ponownie na 98 i system się załadował poprawnie. nie wiecie czemu takie błędy wystąpiły? i teraz mam dylemat czy zakupić pełną wersje Pandy czy nie. Kaspersky (z entera - te domyślne ustawienia które nie skanowały mi archiwów :evil: i mks_vir (który zbyt dużo przepuszczał plików) nie dali mi pewności. prosze o pomoc ;/ :cry:

zanim ją kupisz , przetestuj ją,wyczyść rejestr, i zainstaluj jeszcze raz :smiley:

Zainstaluj ją na Win XP skoro go masz i zobacz czy problem również wystąpi.

tylko że jak robiłem format c Ghostem tam gdzie był 98 to ghost usunoł mi xp który był na d :expressionless:

bo formata najlepiej robić płytką systemową, albo trzebabyło ejść na dysk d, w wierszu poleceń wpisać format c: i sformatowało by si wina 98 :smiley:

jeśli masz kasperskiego to go zainstaluj i ciesz się bardzo dobrym antyvirem Dodatkowo zainstaluj jakiegos firewalla ja korzystam z http://www.kaspersky.pl/products.html?s … &prodid=24 kaspersky antihacker i komputerek mam zawsze czyściutki :slight_smile:

tylko że ten z entera ma domyslne ustawienia i nie skanuje wszystkich danych! :evil:

ale czy mój temat jest o firewallu :? firewalla mam a topic dotyczy tego nieszczęsnego antywira.

***************

a przynajmniej moglibyście powiedzieć która wersja jest lepsza. czy 7.0 platinum czy titanum 2005 ? i czy platinum jest tegoroczną wersją czy z 2004. thx

**************

Uzywaj funkcji zmień. lazikar

2004

ps.

wiesz o tym ,ze ma firewalla i zastanawiam sie czy nie było konfliktu podczas instalacji z twoim firewallem (napisales ze masz jakiegos)

titanium ale ja nie polecma pand ale to twoj wybor :roll:

tak mam kerio. wiesz uważałem tak samo jak ty :? hmmm…może spróbóje odinstalować kerio i wtedy zainstalować tą 30 dniową pande ? tylko że najgrosze bedzie wtedy jak znów to się powtórzy a ja drugiego systemu nie mam :frowning:

no panda nie jest najlepsza ale mnie ochroniła bardziej niż mks a kaspr (podobno najlepszy) nie skanował wszystkich danych. można powiedzieć że zostałem oszukany :evil: nie można ufać nawet gazetom oferującym jakieś tam wersje …badziewie i tyle!

pytałem się o te 2 wersje pandy bo 7.0 mam na płycie (komputer swiat - ekspert 1/2005)

To masz taki sam problem jak ja parę miesięcy temu. Możesz mi wierzyć na słowo.

Spróbuj taki trick. Odpal Kerio (Konfiguracja), przejdź do Ochrony systemu i wyłącz to. W praktyce właśnie antywirus czywa nad tym, a powoduje to zadymę…

No i oczywiście sprawdź, czy wszystkie usługi PAV są dopuszczone do internetu. Jeśli tak, masz problem z głowy 8)

tylko że wtedy (przed formatem) miałem firewall firmy Kaspersky. postanowiłem po formacie zainstalować Kerio bo ten ani-hacker nic mi jakoś nie wykrywał :? żadnego logu, żadnej informacji, nic … a teraz to przynajmiej Kerio mnie ostrzega, już 2 razy ktoś skanował me porty.

więc co mam zrobić wg ciebie squeet?

Kerio jest firewallem, więc jego funkcja jest spełniana przez zakładkę Ochrona sieci. Ochrona systemu jest monitoringiem włączanych programów i programów przez nie uruchamianych. Taki kontroler. A Panda nie bardzo widać lubi takie zachowania, podobnie jak Kaspersky (cały czas wyskakuje błąd Explorera, nic nie uruchomisz - tu nawet nie pomoże wyłączenie tego modułu). Z tego, co pamiętam - wyłączenie Ochrony systemu (odznaczasz u góry kwadracik) u mnie wszystko załatwiło. Jak wyłączysz to, nie bój się, że KPF straci swoją funkcję. Ochrona systemu przejdzie po prostu na antywirusa i zyskasz dobrą ochronę.

Inną sprawą jest kompatybilność oprogramowania. Mi nie leżało zachowanie Platinum 7.0, więc zmieniłem na MKS-Vir. Kerio + Panda używałem przez około 4 miesiące i nie narzekałem na syfy. Spróbuj, powinno pomóc :wink: