Panda vs Kaspersky = Panda wins?

Właśnie skończyłem skan Kasperskym IS 6.0 -> wynik: 0 infekcji

a zaraz po nim skan Ad-Aware 2007 -> wynik: 19 infekcji

Oba programy z najnowszą bazą sygnatur i skonfigurowane na najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Bo ten drugi to antyspyware i wykrywa właśnie różnego rodzaju spyware’y.

Dla mnie nazwa Internet Security zawsze oznaczała, że program oferuje ochronę przed różnymi zagrożeniami z internetu. Od samych wirusów jest Kaspersky Antivirus.

Cóż pomyliłem się widocznie. :twisted:

Owszem ale w przypadku Kasperskiego nie ma zabezpieczenia antspyware.

Pakiety internet security standardowo zawierają:

AV

zaporę

moduł antyspamowy

ochrone prze pishingiem

reszta zależy od producenta.

i tu się mylisz gdyż…

Czyli wynika z tego że moduł ochrony spyware i adware jest w Kaspreskim do :■■■■: skoro darmowe specjalistyczne aplikacje do tego celu wyłapują więcej od niego.

I jeszcze jeden wniosek skoro coś jest do wszystkiego :arrow: jest do niczego

:roll:

Dlatego pozostane przy swoim NODzie 32 i doinstaluję sobie do niego co mi będzie potrzebne a nie będę się rzucał na przereklamowanego Kaspra

Każdy ma swoje upodobania.

NOD 32 nie wyłapuje niektórych rzeczy które nie przemkną kasprowi i na odwrót.

P.S. nie sugeruje aby instalowac 2 antywiry :x :x :mrgreen: :mrgreen:

fiesta napisał :

Jeżeli mówimy o wersji 6.0 to sie zgodzę, ale jeżeli o 7.0 to to co powiedziałeś jest bzdura bo ten KS IS 7.0 posiada :

Zgodzę się że wszystkiego nie ma ale KS IS 7.0 jest OK! !!

I co z tego że posiada, jak zwykły darmowy Spybot czy Adaware wykrywa po nim śmieci ??

Jaki wniosek ??

Zwykła podpucha producenta dla naiwaniaków.

Tak samo można powiedzieć o reklamie Microsoftu

Ale zgodze sie że w kasperskiem słaby ten antspyware.

Sprawdzałem SSAD i ADA2007 było 2 moduły które przedtem sam wrzuciłem (ADWARE SPYWARE) Potem przeskanowałem KASPERSKYM IS 2007 i wykrył je też !!

I co z tego wynika ??

Uważasz że na na dwóch próbkach kończy się świat internetowych syfków ??

Zapodaj mu konkretną reprezantytwną paczkę syfków, przeprowadź testy a dopiero potem wyciągaj wnioski.

:o

że co ??

Oczywiście user fiesta zapodał reprezentatywną paczkę syfków na swoim kompie i osobiście przeprowadził testy programów, a na sam koniec wyciągnął wnioski…

I jakie stąd można wyciągnąć wnioski - żadne.

Może by tak wypadało przejrzeć log, co to za infekcje wykrył Ad-Aware 2007, prawdopodobnie to pliki cookies.

A te infekcje to pewno ciasteczka,ad-aware specjalizuje się w znajdowaniu ciasteczek.Sorry napisałem praktycznie to samo co Barnaba ,ale pisząc ten post nie doczytałem się jeszcze do jego postu .

Nie mam potrzeby robienia testów na swoim sprzęcie, w pracy mam ze 30 komputerów pod swoją opieką więc mam wystarczający poligon doświadczalny.

Na głowie mam zabezpieczenie całej firmowej sieci przed zagrożeniami płynącymi z internetu, a userów jej jest conajmniej kilkuset (o “pomysłowści” ich nie będę wspominał bo brakło by całej strony forum).

I jakoś sieć chodzi od paru latek bez najmniejszych problemów.

Wniosków mam pod dostatkiem ze swojej pracy.

gratulacje :slight_smile: W pojedynku moim zdaniem wygrywa Kasprzak - z przewagą wykrywania wirków, a przegrywa Panda mimo wykrywania - zamula kompa.

Moim zdaniem dużo lepszy jest kaspersky.

Jest dużo rankingow gdzie Kasper jest zawsze wyżej niż panda.

Pozatym Kasper nie muli a wykrywalnosc bardzo dobra (Kis blokuje także pingowanie neta) :d

Nie ma słabego! !!

Posiadam kasperskeygo od pierwszego kompa …

On jest jednym z najlepszych antywirusów a ten spyware jest OK