Panel administracyjny - config CMS


(Mtk 1993) #1

Witajcie.

Jakiś czas temu zacząłem uczyć się PHP [3 miesiąc. :], jako, że podążam coraz większymi krokami zacząłem pisać własny system zarządzania treścią - początkowo nie chciałem opierać się na żadnym systemie a wymyślić coś sam, od zera.

Zbudowałem więc mini system pluginów - wszystkie żądania wysyłana na index i zależnie od treści zmiennej $_GET['module'] przetwarzanie pliku.

Powiedzmy, że część indexu odpowiedzialna za przetwarzanie wygląda następująco:

require_once('general/config/modules.php'); // pobieranie $modulesAvailable i innych zmiennych modułów.

IF(!isset($_GET['module']) && empty($_GET['module'])) $page = false;

if (!in_array($_GET['module'], $modulesAvailable)) $page = false; //Jeżeli $page = true; przetwarzam pliki odpowiedzialne za moduły, jeżeli false, index bądź inną ze wcześniej zdeklarowanych stron.

Aktualnie stanąłem na panelu admina i podłączaniu owych "modułów" via panel, konkretniej, utworzyłem sobie prosty uploader, przeszukuję plik sql i "install.php", z insertem treści do bazy sobie poradziłem jednak z $modulesAvailable (w install zwracam sobie nazwę konkretnego modułu, jego opis i pliki wymagane do uruchomienia w tablicy wielowymiarowej) i podstawieniem treści w pliku mam pewien problem.

Mianowicie - jakie rozwiązanie byłoby najbardziej opłacalne w przypadku $modules przy ich aktualizacji i jak je wykonać?

Osobiście zastanawiałem się nad kilkoma wersjami,

-> treść plików config opieram na bazie danych - wtedy nie ma problemu z pobieraniem danych jak i ich zapisem.

-> pliki config są aktualizowane przy instalacji poszczególnych pluginów.

Bardziej odpowiadało mi by drugie rozwiązanie, tylko jak w tym przypadku je rozwiązać? Jak rozszerzyć konkretną zmienną i nadpisać cały plik? File_get_contents i operowanie na całym pliku, czy jakieś inne rozwiązanie?

Może trochę chaotycznie, ale myślę, że uda Wam się zrozumieć o co mi chodzi. :wink:

Pozdrawiam.