Panel do regulacji obrotów wentylatora


(Whiteangel11) #1

Witam!

Chciałbym się upewnić czy taki panel http://www.ulubiony.pl/?action=StoProd& ... 7&&u=10815 będzie pasował do takiej płyty głównej http://www.wrzuta.pl/obraz/hFtX3UZKCC/

Czy będe mógł wtedy regulować prędkość obrotów wentylatora na cpu?

I jak to zainstalować?


(Akira3179082) #2

Mi się wydaje, że to nie podłącza się do płyty tylko zasilanie wiatraczka do panelu i dzięki temu jest kompatybilne ze wszystkimi rodzajami wiatraków.


(Whiteangel11) #3

ale ja mam boxowe chłodzenie od proca w kompie! To jest jakiś schem,at jak to podłączyć? Bo mi sie wydaje,że od wentyla nie odchodzi żaden kabel. Proc to Pentium IV 630 3.0ghz


(Akira3179082) #4

Wychodzi taki mały 3 pinowy kabelek. Go podłączasz do tego panelu i on jak ruszasz tym pokrętłem zwiększa i zmniejsza napięcie.

Po prostu teraz jest procek > płyta główna a będzie procek > panel > płyta główna.


(Whiteangel11) #5

Sorry mój błąd już wiem :smiley: A czy on ma duży zakres regulacji? Bo mój wiatrak strasznie hałasuje i jak skręce na minimum to sie wyciszy? I czy to nie wpłynie na temp. procka?


(Akira3179082) #6

Jeśli go tak podkręciłeś to nawet nie próbuj zmniejszać obrotów bo skończy to się najgorszym... Lepiej będzie jak zainwestujesz w lepszy wiatrak do procka bo ten boksowy nie jest za dobry.


(Whiteangel11) #7

Ale to jest inny komp zupełnie :smiley: To jak z temp. i zakresem regulacji?


(Akira3179082) #8

Chyba, że tak. To zależy wszystko od panela jaki ma zakres regulacji. Na pewno zwiększy się temperatura o ile to nie wiem....


(Whiteangel11) #9

A wiesz może gdzie jest dostępny jakiś test tego panela albo schemat instalacji?


(Akira3179082) #10

Schemat to jest taki:

Wyjmujesz wtyczkę od wentylatora i wsadzasz w to miejsce wtyczkę od panela a wentylator podłączasz do panela. I to cała filozofia.


(Whiteangel11) #11

ok to dzieki za info