Panel przedni - Audio

Witam, chciałabym włączyć panel przedni audio. Piny dopięte, Słuchawki normalnie też działają, tylni panel też działa, niestety nie mam też menadżera Realtek a czytałam że też się da przez niego uruchomić, jak wchodzę w dźwięk mam tylko AMD High Definition Audio Device. Steroniwki do Realteka i AMD mam aktualne, System windows 7, płyta głowna asrock G31M-S.

Pobierz Stery i powinien być panel w panelu sterowania.

Z instalatorem Tutaj

Nic to nie dało, dalej nie ma menadżera.

Spróbuj ręcznie włączyć realtek z program files, jak jest; może ruszy i potem zacznie startować z systemem.

Zapewne najnowsze sterowniki Realteka instalowałeś. U mnie na win 7 czy 10 jest to samo. Po aktualizacji sterownika brak menadżera.Wróciłem do starszej wersji.Działa bezproblemowo.

1 polubienie

Niestety, aplikacja z programu file nie chce się uruchomić, nawet nie widnieje w procesach, więc nie wiem o co chodzi, ale sprawdzałam jeszcze w biosie i panel jest włączony na pewno

w Menadżerze AMD jest tylko panel tylni, ale patrzyłam na piny i na podpięcie i jest podpięte pod realteka, ale nie mam jak nawet zmienić kart bo się nie da. coś tu nie gra …
Tak sterowniki według menadżera urządzeń mam aktualne, tak więc prawdopodobnie najnowsze.

Pobierz i zainstaluj pełną wersję Realteka stąd: Można nadinstalować to oprogramowanie, które już masz.

Już to instalowałam.

Mam właśnie tego R2.82 (6.0.1.8186) A jaki masz Ty masz? może bym spróbowała go zainstalować, mam win 7

1 polubienie

Ja też mam kłopot z menadżerem, tylko stare stery instalują go. U mnie te stery działają.http://driverampuh.blogspot.com/2015/05/download-driver-realtek-hd-audio-codec.html

R2.81. Te działają!

No dobrze, ale mnie chodzi o zainstalowanie konkretnie tej wersji oprogramowania, pobranej ze strony Dobrych Programów. Dlatego, że jest to pełna wersja z oprogramowaniem. Po jej zainstalowaniu powinien się pojawić Menadżer Realtek HD Audio w Panelu Sterowania.

tak z tej strony dosłownie ten program instalowałam. Niestety po zainstalowaniu starszej wersji komputer totalnie słabo chodzi, menadżer ledwo reaguje, zacina się, nie da się zaznaczyć także przedniego panelu.

Temat zamknięty, bardzo dokładnie rozłożenie komputera i wyczyszczenie wszystkiego(co usprawniło pracę menadżera który wcześniej reagował po 5 minutach) oraz możliwość zmiany ustawień w nim dało skutek w formie działającego przedniego panelu.