Panel przedni - Audio

(chease) #1

Witam, chciałabym włączyć panel przedni audio. Piny dopięte, Słuchawki normalnie też działają, tylni panel też działa, niestety nie mam też menadżera Realtek a czytałam że też się da przez niego uruchomić, jak wchodzę w dźwięk mam tylko AMD High Definition Audio Device. Steroniwki do Realteka i AMD mam aktualne, System windows 7, płyta głowna asrock G31M-S.

(stens1950) #2

Pobierz Stery i powinien być panel w panelu sterowania.

(stens1950) #3

Z instalatorem Tutaj

(chease) #4

Nic to nie dało, dalej nie ma menadżera.

(krystian3w) #5

Spróbuj ręcznie włączyć realtek z program files, jak jest; może ruszy i potem zacznie startować z systemem.

(tdream) #6

Zapewne najnowsze sterowniki Realteka instalowałeś. U mnie na win 7 czy 10 jest to samo. Po aktualizacji sterownika brak menadżera.Wróciłem do starszej wersji.Działa bezproblemowo.

(chease) #7

Niestety, aplikacja z programu file nie chce się uruchomić, nawet nie widnieje w procesach, więc nie wiem o co chodzi, ale sprawdzałam jeszcze w biosie i panel jest włączony na pewno

(chease) #8

w Menadżerze AMD jest tylko panel tylni, ale patrzyłam na piny i na podpięcie i jest podpięte pod realteka, ale nie mam jak nawet zmienić kart bo się nie da. coś tu nie gra …
Tak sterowniki według menadżera urządzeń mam aktualne, tak więc prawdopodobnie najnowsze.

(Astor44) #9

Pobierz i zainstaluj pełną wersję Realteka stąd: Można nadinstalować to oprogramowanie, które już masz.

(chease) #10

Już to instalowałam.

(chease) #11

Mam właśnie tego R2.82 (6.0.1.8186) A jaki masz Ty masz? może bym spróbowała go zainstalować, mam win 7

(stens1950) #12

Ja też mam kłopot z menadżerem, tylko stare stery instalują go. U mnie te stery działają.http://driverampuh.blogspot.com/2015/05/download-driver-realtek-hd-audio-codec.html

(tdream) #13

R2.81. Te działają!

(Astor44) #14

No dobrze, ale mnie chodzi o zainstalowanie konkretnie tej wersji oprogramowania, pobranej ze strony Dobrych Programów. Dlatego, że jest to pełna wersja z oprogramowaniem. Po jej zainstalowaniu powinien się pojawić Menadżer Realtek HD Audio w Panelu Sterowania.

(chease) #15

tak z tej strony dosłownie ten program instalowałam. Niestety po zainstalowaniu starszej wersji komputer totalnie słabo chodzi, menadżer ledwo reaguje, zacina się, nie da się zaznaczyć także przedniego panelu.

(chease) #16

Temat zamknięty, bardzo dokładnie rozłożenie komputera i wyczyszczenie wszystkiego(co usprawniło pracę menadżera który wcześniej reagował po 5 minutach) oraz możliwość zmiany ustawień w nim dało skutek w formie działającego przedniego panelu.