Panel przedni komputera nieaktywny (audio, microphone)

Cześć wszystkim, nazywam się Jakub i postanowiłem pierwszy raz wykorzystać możliwości waszego forum. Jeśli pomyliłem dział to najmocniej przepraszam, a przechodząc teraz do problemu. Interesuję mnie właśnie problem braku aktywności wyjść na audio oraz mikrofon w panelu przednim mojego komputera. Chcę przerzucić się na mniejsze słuchawki telefonu komórkowego i mieć zdecydowanie lepszy komfort pracy przy moim stanowisku. Jednak po próbach włączenia - nic się mnie nie udaję. Próbuję doszukać się rozwiązania. Panel tylni działa bez zarzutu, zarówno mikrofon, jak i wyjście audio.

 

Miałem okazję również czytać trochę na temat tego typu problemów, jednak większość problemów odnosi się do sterowników typu Realtek. Ja akurat posiadam sterowniki dt. GeForce i ciężko jest mnie się w tych sprawach połapać. Dlatego przyszedłem do was licząc na jakąkolwiek pomoc i parę rad. Pozdrawiam serdecznie.

 

System: Windows 7 Ultimate SP1

Producent: Acer

Procesor: Pentium ® Dual-Core CPU E6300 @ 2.80GHz        2.53 GHz

Karta graficzna : GeForce 9600GT

Typ systemu: 64bit

Otwórz obudowę i sprawdź czy przedni panel jest podłączony do płyty głównej.

…a następnie podaj firmę i model płyty głównej komputera.

Tak jak napisał Piotrek_20 sprawdź połączenie pod przednim panelem. Nie wydaje mi się, żeby wina miała leżeć po stronie software’u, ale nie wykluczajmy i takiej możliwości.

Daj znać jak poszło

Zgadza się. Panel przedni działać nie może, ponieważ przewody nie zostały skierowane do płyty głównej. Osobiście nie znam się i nie jestem w stanie podpiąć ich sam, a nawet boję się, iż narobię kłopotów. Widziałem dwa miejsca, w które mógłbym je podpiąć. Moglibyście mnie doradzić? Wracając do płyty głównej: GIGABYTE GA-G31M-ES2.

Instrukcja (strona 27)