Panel sterowania - nie można wyświetlić

Nie moge wyswietlic panelu sterowania nawet z mojego komputera. Niektore opcje np. dodaj usun programy, narzedzia administracyjne dzialaja a niektore np. zapora systemowa nie. Po kliknieciu na panel sterowania wszystkie ikonki i paski znikaja by po 10 s pojawic sie ponownie niestety bez okna panelu.

Moj log z HijackThis:

Bardzo prosze o pomoc.

Proszę o lekturę poniższych tematów:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=66889

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

Logi obejmujemy tagami quote. Powyższe już sformatowałem, następnie proszę wklejać poprawnie.

nie czesto siedze na forach wiec mam pewne problemy ale postaram sie je poprawic.

Złączono Posta : 07.12.2006 (Czw) 21:48

prosze o szybka pomoc bo kompa mi coraz bardziej zamula, sa tez problemy z exprorer.exe i uruchamia mi sie az 65 procesow (wczesniej bylo ich znacznie mniej).

Usuń kosmetycznie te wpisy:

Przeczyść rejestr (polecam do tego jv16 PowerTools), zrób defragmentację, oraz przejrzyj: Optymalizacja XP

Wejdź: Start -> uruchom -> msconfig i w zakładce uruchamianie odznacz (według Ciebie) niepotrzebne przy autostarcie programy :slight_smile:

wyczyscilem rejestr. wykasowalem podane wpisy ale panelu sterowania dalej nie moge uruchomic.

Złączono Posta : 07.12.2006 (Czw) 22:13

dodam jeszcze ze Spybot znalazl mi takie wirusy:

smitfraud-C

C2.lop

GAIN.Gator

Huntbar

IE Plugin

WurldMedia

180Solutions.SearchAssistant

a Webroot:

trojan-downloader-zlob

Zrób skan AVG AntySpyware 7.5 po update :slight_smile:

Wrzuć jeszcze log z Silent Runners + raport z AVG :slight_smile:

AVG - uzylem complete system scan. nie zmienialem zadnych opcji zrobilem tylko upgrade.

Otwórz notatnik i wklej w nim to:

Plik -> zapisz jako -> zmień rozszerzenie na wszystkie pliki -> zapisz pod nazwą FIX.REG

Odpal plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru i reset kompa :slight_smile:

Przeczyść rejestr – użyj do tego jv16 PowerTools 2006 1.5.2.344.

opis tutaj

Pozatym przejrzyj: Lista zbędników w autostarcie oraz Optymalizacja XP.

Wejdź: Start > uruchom > msconfig i w zakładce „Uruchamianie” odznacz, niepotrzebne według Ciebie, programy w autostarcie. :slight_smile:

dodalem fix-a do rejestru, poczytalem, poczyscilem (podstawowe rzeczy robie przynajmniej raz w tygodniu) ale panel sterowania dalej sie nie wyswietla. Teraz kiedy juz wiem ze to nie wirus pprzyszlo mi cos namysl tylko nie wiem czy to te forum jednak b. prosze o pomoc.

Wgrywalem pewien program i po restarcie kompa wyswietlil mi sie komunikat “nie mozna uruchomic explorer.exe brak pliku normaliz.dll reinstalacja aplikacji moze naprawic problem”. Niestety nie mialem zadnych ikon na pulpicie i wszystko co udalo mi sie zrobic to zapomoca menadzera zadan znalesc plik normaliz.dll i dkopiowac go do C:windows/ststem32. Mam CD z XP ale nie radze sobie najlepiej z poleceniami w konsoli.

Moze moglbys mi podac co wpisac by przywrocic explorer.exe z CD lub dysku. Mysle ze to moze naprawic problem z panelem. Ewentualnie prosze o skierowanie mnie na odpowiednie forum.

Proponuję zastosować -> Reinstalacja XP bez utraty danych

soory ale za duze ryzyko. Chodzi mi o przywrocenie tylko oryginalnego explorer.exe.

Odpalasz Konsolę odzyskiwania i wpisujesz:

expand X:\i386\EXPLORER.EX_ C:\WINDOWS\explorer.exe

X: -> wpisujesz litere CDROM’u

wielkie dzieki o to mi chodzilo. sprobuje i dam znac.

Złączono Posta : 08.12.2006 (Pią) 19:36

Niestety

"Nie mozna utworzyc pliku explorer.exe.

Zdekompresowano 0 plik(ow)."

Zrób tak, jak masz podane w linku od Bieniola. To nie jest duże ryzyko :wink:

a propos badziewia w kompie. Pojawia mi sie na Pobieralni.pl taka oto reklama “Na pewno nie chcialbys dowiedziec sie czym jest pierwsza w polsce szkola hakerow”. Nie mozna tego zamknac a nacisniecie nie tez powoduje wyswietlenie calkiem innej strony. Moze jednak mam jakies badziewie i to ono powoduje problemy.

Wrzuć nowy zestaw logów - HijackThis + Silent Runners

acha na pasku zadan pojawia mi sie ikon zapory systemowej i co jakis czas mnie ostrzega o zagrozeniu przyczym nie mozna jej otworzyc. Zawsze mialem wylaczona ale przed problemami z panelem sterowania nigdy mi sie nie wyswietlala a z panelu normalnie do niej wchodzilem.

Gdzie są logi, o które prosiłem?

sory robilem sfc /scannow a poza tym silent jest dosyc wolny

Otwórz notatnik i wklej w nim to:

Plik -> zapisz jako -> zmień rozszerzenie na wszystkie pliki -> zapisz pod nazwą FIX.REG

Odpal plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru i reset kompa :slight_smile:

Odinstaluj jednego antywirusa :slight_smile: