Panel Sterowania nie uruchamia się błąd explorer.exe

Witajcie, mój problem zaczął się wczoraj (mam windows 8.1)z niczego przestał działać dzwięk.przy probie właczenia głosu wyskoczył mi komunikat że usługa windows audio jest wyłaczona,niemogłem jej uruchomić gdyz panel sterowania jest pusty i nie ma w nim nic oraz zacina się i musze go wyłaczać poprzez menadżera zadań,w trybie awaryjnym panel sterowania działa normalnie ale i tak nie moge właczyc głosu,do tego komputer strasznie długo się włacza,i wyłacza. Podsumowywujac nie działa panel sterowania wraz ze wszystkimi jego opcjami,nie działa dźwięk. odswieżanie komputera tez nie powiodło sie z powodu brakujacych plików(niewiem jakich nie podano) skanowałem komputer antywirusem nie wykrył niczego,ostatnich aktualizacji z windows update tez niemoge pobrać. wyskoczył mi nastepujacy bład : załaczam SSpost-274396-0-83653500-1430146993_thumb.

Sprawdź Logi systemu za pomocą:

Farbar Recobery Scan Tool dla wybranej wersji systemowej :

Dziekuje za odpowiedz

*

Daj znać jak skończy pracować.

i jak cos to jest drugi Fixlog pierwszy zrobiłem i wszystko było zakonczone sukcesem,a pozniej jak odswiezyłem strone widziałem ze doszły nowe linijki do wklejenia i to jest z drugiego:

1.Pobierz AdwCleaner - https://toolslib.net/downloads/viewdownload/1-adwcleaner/

2. Przeskanuj Komputer programem Malwarebytes Anti-Malware http://data-cdn.mbam…-2.1.4.1018.exe

Podczas instalacji usuń zaznaczenie przy Uruchom okres testowy Malwarebytes Anti-Malware Premium.

  1. Sprawdź czy się naprawiło jeśli nie to przejdź do następnego punktu.

4.Skanuj ponownie programem FRST i powysyłaj zawartość notatników na stronę www.wklej.org ,następnie wyślij te dwa linki na forum .Ponownie.

5.Masz może płyte instalacyjną windows’a swojego? Proszę odpowiedzieć na moje pytanie bo bedzię chyba potrzeba przeinstalacji windowsa ,lecz przed nim spróbujemy jeszcze czegoś innego.

płyty nie posiadam,ale mam instalke windowsa 8 i moge stworzyc dysk flash na pendrive i doinstalowac co trzeba:)

Najpierw zrób poprzednie punkty. Potem zobaczymy co dalej

FRST http://wklej.org/id/1698770/

No to pewno nie od żadnego wirusa. Będziesz musiał raczej przeinstalowac system bo jeżeli są to takie błędy to nie inaczej -niż przeinstalowanie ci pomoże.

czyli instalacja windows 8 a pozniej znow aktualizacja do Win 8.1 ?

wkładasz płyte z windowsem a wiersz poleceń po wpisaniu komendu skanuje pliki wszystkie i wrazie jakiś uszkodzeń czy jakich kolwiek braków plików- nadpisuje je lub na nowo wpisuje.

a jesli mam nie oryginalna i nie bootowalną płyte, to tez pojdzie? nie jest nawet w formacie iso,tylko nagrany sam instaler,i jakiej wtedy komendy użyć?

Spróbuj nic napewno się nie stanie jak wpiszesz w cmd.exe komendę o przeinstalowaniu i dodasz, że ma z płyty na którą nagrasz instaler. Wyskoczy tylko błąd, że nie może znaleźć plików na płycie. Ale wg. Mnie powinnienies zorientować sie po necie czy ktoś nie da ci pliki, które wrzucisz sobie na płytkę i poprzez nią przeinstalujesz. Jest też sposób aby nadpisac windowsa ale to zajmuje więcej miejsca na dysku C. Dziś poszukam jeszcze dla ciebie programu naprawiajacy system z braków lub uszkodzeń plików systemowych.

Dziękuje :slight_smile: to jakby coś bede czekał na odpowiedz,a w miedzy czasie tez sam poszukam