Panel Sterowania nVidia - jak usunąć iknkę z traya?

Witam wszystkich!

Czy ktoś z Was wie może czy da się ukryć ikonę w zasobniku systemowym od Panelu Sterowania nVidia?

Jakoś nie mogę połapać się w tym nowym panelu sterowania, a drażni mnie zapchany tray więc gdyby ktoś znał rozwiązanie mojego problemu to będę bardzo wdzięczny.

start->uruchom->msconfig->Uruchamianie

Znajdź, odptasz:) i OK

Klikasz PPM w pasek zadań, wybierasz właściwości.

Na karcie “Pasek zadań” klikasz przycisk dostosuj - pojawi ci się lista z ikonami dostępnymi na tray’u - znajdź ikonkę NVidii i daj jej opcję “Zawsze ukryty”, podobnie możesz zrobic dla każdej oknki na tray’u.

Wielkie dzięki, najprostsze rozwiązania są najbardziej skuteczne, że też na to nie wpadłem… :slight_smile:

A tak poza tym to zauważyłem jeszcze jedną dziwną rzecz, otóż wyraźnie wolniej ładują mi się zdjęcia o wysokiej rozdzielczości, czy to oznacza że te sterowniki zamulają mi kompa, czy też mam coś nie tak ustawione?

nie wiem, może… Szczerze mówiąc nigdy się nie spotkałem z czymś takim nie spotkałem, ale sterownik nijak ma się do prędkości otwierania zdjęć… nie wiem, nie wiem…

:?

to już jest kwestia pamięci operacyjnej, ile masz ram-u :?:

Ikonę w trayu można wyłączyć całkowicie - tak aby nie była ładowana podczas kolejnego uruchomienia komputera. Wyłączasz ją w panelu sterowania nVidia (niestety nie pamiętam dokładnie, w której to będzie zakładce).

Mam 1GB RAM-u więc wcale nie tak mało. Mnie też zaskoczyło to że stery od karty aż tak mogą zamulić kompa

…i restart komputera

Narv musisz dokładniej :czytaj:

Nie martw się czytałem.

Tylko czy jesteś pewien, że takie załatwienie sprawy wyłącza (odhacza) w opcjach panelu sterowania vNvidii funkcję ładowania ikonki w tray’u i czy przy następnym zastosowaniu zmian w tym panelu opcja ta się nie uaktywni? Jeśli nie masz tej pewności, to chyba takei rozwiązanie nie załatwia w pełni sprawy co, hmm?

Po co kombinować jak koń pod górę, skoro można to zrobić w prosty sposób z poziomu samego oprogramowania…?

pytanie:

odpowiedź:

mało tego wacek4 podał sposób na nie ukrycie lecz wyłączenie wraz ze startem systemu.

. . .A Ty drążysz temat niepotrzebnie :stuck_out_tongue:

no ja tak odptaszyłem i nie uruchamia sie więcej

:x

Witam!

mam taki problem, gdy wchodzę w panel sterowania nvidia ustawienia które sobie dostosowywuje dotyczące np. antyaliasingu, anizotropi itp. nie są stosowane w grach, proszę o podopowiedz co może być przyczyną? dodam na starym moim kopie robiłem dokładnie to samo i ustawienia te były sotsowane, o co chodzi!? Tydzień temu kupiłem nowego kompa, robię dokładnie to samo co na starym kompie i lipa i lipa.

moja karta to GeForce 9800 GTX+ z najnowszymi sterami (180.48), Vista HP 32-bit SP1