Panel Strowanie Nvidia - nie trzyma ustawień

Witam, i proszę o pomoc

Jestem po zmianie grafiki z Ati/AMD na Nvidia

w Ati Catalyst Control Center w opcji Display Color (Digital Flat-Panel) ustawiłem sobie jasność i kontrast (Brightness/Contrast) jaki ma być dostarczany że tak powiem z kompa na mój monitor bo on ma słaby wachlaż ustawień:)

i jak miałem grafikę Ati po takich ustawieniach w grach i że tak powiem na pulpicie czy www (obraz 3D i 2D) był wyświetlany z tymi samymi parametrami co do jasności i kontrastu.

A w nvidii tego albo niema albo tego nie widzę bo gdy wejdę w “Panel sterowania NVIDIA” to jest opcja taka:

Wyświetlanie->Wyreguluj ustawienia kolorów pulpitu-> i tu są dwie opcje

  • Inne aplikacje sterują ustawieniami kolorów (co to za aplikacje?)

  • Użyj ustawień NVIDIA: i tu jak ustawie odpowiednią wartość dla jasności i kontastu to niby obraz jest ok lecz gdy włączam grę obraz jest ciemny i gdy wyjdę z gry to pulpit jest też ciemny to znaczy taki jak przed ustawieniami…

Proszę o pomoc jak wy kalibrować obraz monitora LCD przy pomocy “Panel sterowania NVIDIA” lub ewentualnie jakim innym programem który będzie trzymał te ustawienia w trybie 3D i 2D…bo monitorem nie dam rady…

ASUS Splendid albo Zaawansowane Zarządzanie Energią Systemu Windows.

Po zmianie ustawień ukaże się na dole Zastosuj - kliknij/zapisz :

http://img21.otofotki.pl/obrazki/lo893_Zastosuj.jpg

http://img21.otofotki.pl/obrazki/jn490_Zastosuj-2.jpg

Miałem to samo po aktualizacje sterownika (nie trzymał ustawień), wróciłem do poprzedniej wersji i jest teraz dobrze.

@XMan -> oczywiście robiłem zastosuj ! lecz problem powraca… po wyjściu z gry lub ponownym uruchomieniu kompa…

@-Puma- -> ja wcześniej miałem kartę i stery od ATI/AMD

Tak se myśle czy postawienie systemu od nowa poprawi sytłacje bo przecież wymiana karty graficznej z Ati na Nvidia musiało sie jakość negatywnie odbić na systemnie W7x64…

Prawidłowo podłączyłeś nową kartę graficzną ?

Zainstalowałeś ponownie odpowiednie sterowniki do swojej płyty głównej Chipset.

Sprawdzałeś inne wersje sterowników do karty graficznej.

Na NVIDIA starsze często bywają lepsze :wink:

Dołączam się do tego tematu. Też miewam ten problem, tyle że ja wiem czym jest to spowodowane, natomiast nie wiem jak temu zaradzić.

U mnie dzieje się tak po kalibracji ekranu narzędziem z panelu sterowania w win7. Skalibrowałem ekran wbudowanym narzędziem, ale jednak postanowiłem wrócić do swoich ustawień z Nvidii. I tutaj pojawia się problem. Windows przywraca kolory, gamę itp, choć nie dzieje się to zawsze po uruchomieniu kompa od nowa (nie wiem czemu). Gdyby dało się jakoś usunąć ustawienia kalibracji, albo plik z konfiguracją byłoby git. Ale tutaj moja wiedza się kończy.

@XMann - tak niby wszystko wgrane od nowa i niby wszystko jest lecz…

Dodam jeszcze że Ati Catalyst Control Center w opcji Display Color (Digital Flat-Panel) ustawiałem że tak powiem parametry monitora a w przypadku oprogramowania NVidia niema odpowiednika tego jest tylko Wyreguluj ustawienia kolorów pulpitu co ma swój odpowiednik w Ati i pamiętam iż jak ustawiałem pulpit to w grach też było ciemno, i było jeszcze coś o nakładkach obrazu w Ati co w Nvidia nazywa się “Wideo->Wyreguluj ustawienia kolorów obrazu wideo” lecz tyczy sie to tylko odtwarzaczy video…

Proszę o pomoc by znaleźć w Nvidia odpowiednik z Ati Catalyst Control Center w opcji Display Color (Digital Flat-Panel) !!

Dodane 24.05.2011 (Wt) 18:24

Szczególnie fanów Nvidia wykażcie się wiedzą bo twierdzicie że w/w firmy karty są lepsze a ja po przesiadce z Ati już na początku mam problem - lecz jak dla mnie Ta czy Te karty są dobre gród by były odpowiednie dla naszych gier - choć co do cpu to wole intela od amd :slight_smile:

Sprawdzałeś Wyreguluj ustawienia kolorów obrazu wideo :?:

http://img21.otofotki.pl/obrazki/jn490_Zastosuj-2.jpg

Oprócz tego są jeszcze inne ustawienia, wystarczy włączyć w NVIDIA nView Desktop Manager :

20840731.th.jpg

Po włączeniu sprawdzasz zakładki.

@XMan - za hiny nie mogę znaleźć opcji włącz wszystkie opcje programu Destop Manager (w ogóle nie widzę Destop Manager czy to jest jakaś starsza wersja Panel sterowania Nvidia ? )

ja mam tylko Panel sterowania Nvidia -> jak klikne ppm na pulpicie

tak próbowałem Wyreguluj ustawienia kolorów obrazu wideo lecz tu tylko reguluje parametry nakładki obrazu tj. np w WMP lub Gomplayer itp

“Proszę o pomoc by znaleźć w Nvidia odpowiednik z Ati Catalyst Control Center w opcji Display Color (Digital Flat-Panel)”

Dodane 27.05.2011 (Pt) 18:56

No tak lecz te ustawienia nie tyczą sie trybu 3D (gier) lecz tylko 2D (pulpitu) a gdzie można zmienić ustawienia jasności i kontrastu dla gier czyli trybu 3D…?