Panika w Ubuntu. CD ROM nie działa

Przed chwilą zainstalowałem Ubuntu 6.10 ze strony ubuntu.com. Wszystko ładnie, ale mam kilka pytan:

1.Jak włączyć CD ROM?

2.Jak połączyć się z internetem za pomocą neostrady, skoro aplikacja dostepowa jest na CD?

3.Musze robić coś po instalacji ze sterownikami i jeśli tak, to skąd je wziąć?

Miał być to Linux dla istot ludzkich :frowning:

Pomocy!

Czy jak wkładasz płytę to nic się nie dzieje?

Polecam użycie programu UbuNeo

Jeżeli Ubuntu zainstaluje wszystkie urządzenia prawdłowo, nie będą one sprawiały problemów, to nie będzie konieczna ich instalacja.

Nie panikuj, było poczytać troche o konfiguracji ubuntu, nawet na forum jest przewodnik. Czemu cd-rom ci nie dziala to nie mam pojęcia, moze jakoś nie zamontowałeś go podczas instalacji, chociaż wątpie, czy to jest w ogóle możliwe. Skoro jesteś początkujący to i tak sobie nie poradzisz z tym problemem, wiec pozostaje ponowna instalacja i wczesniejsze poczytanie o niej, lub obejrzenie prezentacji na vortalu.

Terez *** :shock:

Dokładnie tak się dzieje, ze wkładam płytkę do napędu, włączam ikonę CD-Romu i pojawia się komunikat:

Unable to mount the selected volume

mount:special device/der/scd0 does not exist

Napęd działa pod Windą.

Tutorial z vortalu oglądałem. Podczas instalacji ubuntu nie mogę wybrać sobie nawet pakietów, które chcę zainstalować, więc raczej podczas instalki nic nie zepsułem… :frowning:

Chciałem jeszcze dodać, ze nie ma głosu :frowning:

Jeśli chodzi o trollowanie, to wypraszam sobie.

a kodeki zainstalowałeś … ?

Proponuję nie przeginać więcej.

Jeśli komuś nie chce się odpowiadać - niech tego nie robi.

Obowiązują wszystkich zasady dobrego wychowania - ich brak będzie karany.

Nie zainstalowałem kodeków, bo nie mam skąd ich ściągnąć, bo nie mogę zainstalować Neo, bo ubuntu nie wykrywa mojego CD ROMU :slight_smile:

Błędne koło, nie?

*****************************************************

To tak:

Coś naklikałem i nagle CD ROM się pojawił :slight_smile:

Wykrywa również mojego pendrajwa.

Z Neostradą powinienem sobie poradzić, dzięki za UbuNeo.

Prosiłbym tylko o jakieś kodeki do audio i wideo, nazwy, albo linki.

Z góry dziękuję

Tą oto hybrydę wklej w terminal :

nie zadziała bez neta, prawda?

Mam jednak problem z tą neostradą. W Ubuneo wpisuję login i hasło, jest komunikat, ze pomyślnie się połączył, ale gdy sprawdzam w

, to nie ma tam żadnego połączenia.

Pliki z firmware są w tym samym katalogu.

Złączono Posta : 09.12.2006 (Sob) 21:43

W tym jest jakiś błąd:

Wyskakuje mi po wpisaniu hasła.

hmm co do kodeków to na zdrowy rozum…żeby pobrać trzeba mieć neta na ubuntu. Więc jak ty chcesz je pobrac za pomocą apta skoro piszesz ze neta niemasz?

Ostatni post chyba nie doszedł:) Właśnie piszę z Ubuntu :slight_smile: Jakoś udało mi się uruchomić neo :lol: 8)

Repozytoria dodałeś … ?

OT kosz.

Za następne takie będzie ostrzeżenie.

Widać perswazja słowna nie działa.

Na tej stronie http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu_dapper_pl (jest też o wersji 6.10 ) są wskazówki jak to zrobić . Najpierw oczywiście repozytoria (to są żródła poszukiwanych programów i sterowników) Po prostu poczytaj .

Ok, dzięki za pomoc. Nie będę już więcej denerwował moderacji :slight_smile:

Pozdro