Panzer General III na Windowsie 7

Witam
Mam starą płytkę z grą Panzer General III: scorched earth wydaną kiedyś w Click. Jako że kiedyś grywałem w nią namiętnie, chciałbym sobie do niej wrócić. Problem w tym, że mam jedynie laptopa z Windows 7 (wcześniej gra śmigała na komputerze stacjonarnym z Windowsem XP). Grę udaje się zainstalować (choć nie włącza się autorun i by odpalić instalator muszę go szukać bezpośrednio w plikach płyty) instaluje się również patch który był podobno niezbędny do funkcjonowania gry. Jednak gdy próbuje uruchomić grę poprzez kliknięcie w skrót na pulpicie nic się nie dzieje. Gdy próbuje uruchomić grę w trybie zgodności pojawia się jedynie okienko z weryfikacją administratora ale później i tak się nic nie dzieje.
Czy jest szansa, że będzie mi dane cieszyć się jeszcze tą grą?

Jeśli masz Windows 7 wersję minimum PRO to możesz legalnie używać XP w wersji wirtualniej, Windows XP mode, do pobrania jest w necie. Jeśli nie, to możesz użyć np virtual boxa i tam zainstalować XP i spróbować z grą skoro na W7 sprawia problemy.

Może ten post pomoże?
https://www.gog.com/forum/panzer_general_series/will_panzer_general_3_scorched_earth_ever_be_added/post3

  1. Temporarily disable update: run command prompt with administrator privileges then key in
    sc config secdrv start= demand
    then enter
    sc start secdrv
    then enter
    (…)
    PS:
    You have to do step 2) each time you reboot your system and want to run the game. Pain, I know, but blame Microsoft for not supporting older games.

Jeśli masz dwa wolne pendrive, to na jednym możesz postawić linuxa z zainstalowanym wine i odpalać z niego system jak najdzie cię ochota na pogranie w starsze gry

Pomógł post z forum gog. Po wpisaniu komend do wiersza poleceń musiałem co prawda przeinstalować gre, ale po tym zabiegu gra się włącza. Nie miałem co prawda jeszcze czasu jej przetestować.
Czy dobrze zrozumiałem tamten post, że będę musiał wpisać te komendy po każdorazowym włączeniu komputera? (obym nie musiał jej ponownie instalować :smile:

Edit
Gra działa po restarcie i wpisaniu komend. Mam jednak wrażenie że jest jakiś problem z grafiką. Niektóre napisy nie wyświetlają się do końca czytelnie, są jakby takie… różowe.
Ale to nie jest jakiś wielki problem.