Papier A4 o gramaturze mniejszej od 80g/m2 - gdzie to kupić?

Zacząłem bawić się w składanie różnych książek. Dotychczas robiłem to na papierze standardowym do ksero czyli pospolite 80g/m2 A4. Znalazłem jednak i to w Biblii całkiem coś innego. Coś co by mi pasowało jak ta lala. Chodzi mi o gramaturę kartek w Biblii. Jest genialna. 1500-2000 stron w małej książce. Było by idealne do moich potrzeb lecz problem w tym że nigdzie nie mogę znaleźć papieru A4 o takiej gramaturze. Normą jest 80g/m2 czyli dość grube kartki.
Składając ryzę która ma 500 kartek daje nam to książkę dość konkretną lecz jeśli takowa miała by 1500 stron? 750 kartek = 1,5 ryzy a to już ogromna grubość.

Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z papierem do ksero o innej gramaturze? 30-40g?
Można to w ogóle kupić?
Kiedyś widziałem papier A4 firmy Maestro który miał 60g/m2 ale i tak był by jeszcze lekko przy gruby.
Przydało by się 40-50g/m2

Szpakuś - tak na marginesie - nie znam zbyt wielu drukarek które są w stanie BEZ PROBLEMOWO obsłużyć papier o gramaturze niższej niż 60g/m2 , a te które znam - to niestety drogie ustrojstwa, więc najpierw upewniłbym się na twoim miejscu, że twoja drukarka będzie w stanie sprostać wyzwaniu.
Co do poszukiwań zaś - przejrzyj oferty hurtowni materiałów poligraficznych. Być może pomocne będzie słowo-klucz: papier półpergaminowy.

1 polubienie

Jak wspomniał kolega, większość drukarek może zwyczajnie mieć problem z obsługą takiego papieru - nie chodzi nawet o technologię druku, ale o części mechanicze, podajniki, rolki. Papier 60g bez problemu wszędzie/na Allegro, 40-50 też jako półpergamin. http://allegro.pl/papier-polpergamin-40g-rolka-ryza-i6742851982.html

Próbowałem nadrukować coś na kartkach które wyrwałem nie powiem skąd i laserówka jakoś wygodnie po tym przejechała no chyba że tam skąd to wyrwałem było 60g/m2.
Ogólnie mówiąc z papierem mniejszym jak owe 60g ciężko jest. Przekopałem już masę firm i nic.
Wydaje mi się że jedynie na zamówienie takie co będzie.

40g/m2 zazwyczaj tylko w arkuszach 700 mm x 1000 mm za 20 kg około 300zł, 30 gr/m2 - tylko czerpany a4 - 350zł za 500 szt.

1 polubienie