Papier firmowy w Wordzie

Witam, pytanie może proste ale nigdy nie miałem z tym do czynienia a potrzebuje tego.

Jak w wordzie zrobić tzw logo w tle ?

Chodzi mi o to że jak otwieram Worda to żeby odrazu był tzw “papier firmowy” czyli np na górze strony logo + jakiś napis, i tego nie można usunąć w nromalny sposób, a pisać można zaraz pod tym.

Wybaczcie że tak banalnie to opisałem ale nawet niewiem jak to profesjonalnie nazwać.

Dziękuje i pozdrawiam.

Jakiego masz Worda, 2007 czy 2003, a może innego?

2003

Wchodzisz do nagłówka (Widok -> Nagłówek) i wstawiasz, co chcesz.

ok mam… ale teraz jak zamkne worda i otworze ponownie to nie bedzie nagłówka… można to gdzieś zapisac jako szablon ? jako ustawiane w standardzie ?

A nie masz w menu “Zapisz jako”?

no ale to zapisze mi to jako plik .doc

ja sie pytam czy jest możliwość zapisania tego gdzies w standardzie żeby przy kazdym otworzeniu NOWEGO dokumentu, ładował sie ten nagłówek

Zapisz jako -> pod wyborem nazwy dokumentu jest lista rozwijalna i tam wybierasz “szablon Microsoft Word” albo inaczej nie pamiętam dokładnie, w każdym razie potem jak otworzysz ten szablon, to to logo zostanie.

Jedno uzupełnienie do tego co napisał mafios19. Jeśli chcesz aby zawsze otwarcie nowego pliku powodowało otwarcie Twojego szablonu z dodanym logo to po wybraniu opcji o której pisze mafios19 , zapisz swój szablon z nazwą normal i potwierdź zastąpienie istniejącego pliku.

Właśnie szablon o nazwie normal.dot jest podstawowym szablonem Worda używanym przy otwieraniu nowego dokumentu.

heh wszystko fajnie tylko podczas zapisywania tego Normal.dot wyskakuje mi komunikat:

"Program Word nie może nadać dokumentowi tej samej nazwy, która ma dokument już otwarty.

Zapisz dokument pod inna nazwą."

hmm więc w jaki sposób mam zapisać ten Normal.dot ? :slight_smile:

Zapisz dokument jako szablon, zamknij Worda, usuń oryginalny plik Normal.dot (nie pamiętam, gdzie on jest, gdzieś w katalogu z profilem w Documents and Settings) i podmień na swój o takiej samej nazwie.

Jeśli kiedyś będziesz chciał powrócić do oryginalnego wordowskiego Normal.dot, wystarczy, że go usuniesz. Po uruchomieniu Word utworzy nowy.

niewiem co zle robie ? zapisuje ten szablon jako Normal2.dot i pomimo jak otwieram go ponownie to nagłówka niema… o co chodzi ?

Nie wiem, powinno być OK.

Możesz zapisać jako doc, a potem zmienić rozszerzenie na dot.

jak zapisuje jako .doc to ok po otawrciu nagłówek jest… jak zamieniam rozszezenie na .dot nagłówek ginie… ponownie jak zamieniam rozszezenie na .doc nagłówek jest

No teraz to kompletnie zgłupiałem…

Głupia sprawa. Powinno działać. To nie może nie działać. Nigdy nie miałem z tym problemów.

A jak wstawiałeś logo - wklejałeś, czy przez menu Wstaw -> Obraz -> Z pliku? Moim zdaniem to bez znaczenia (powtarzam - nigdy nie miałem z tym problemów), ale jeśli wklejałeś, to spróbuj wstawić z menu.

próbuje juz nawet bez logo… po prostu sam tekst… :frowning:

Śmieszne. Może uruchom ponownie system? Nie mam pomysłów.

M@X , Opisz dokładnie krok po kroku co i jak zrobiłeś i co nie działa.

otwieram Worda

boire: widok / nagłówek i stopka

wpisuje: blablabla

zamykam pomocne okienko “nagłowek i stopka”

“blablabla” sie wyszarza i jest ok…

biore “zapisz jako” Normal2.dot

zamykam worda…

i kiedy otwieram plik Normal2.dot to już tego nagłówka nie ma… więc narazie niemam co zamieniać tego na plik Normal.dot

Cały problem w tym że po zapisaniu pliku .dot nagłówka NIE WIDAĆ :expressionless:

:arrow: Otwierasz Worda (nowy, czysty dokument otwiera się automatycznie)

:arrow: Wchodzisz w nagłowek/stopka

:arrow: Wpisujesz tekst

:arrow: Zamykasz nagłowek/stopka

:arrow: Wchodzisz w Plik -> Zapisz jako

:arrow: Jako nazwę wpisujesz normal2 (bez wpisywania rozszerzenia .dot) a w dolnym rozwijanym pasku wybierasz opcję “Szablon dokumentu programu Word”

:arrow: Klikasz OK

Czy dokument, który jest teraz na ekranie zawiera wpisany w nagłówku tekst?