Paradoks na forum dobreprogramy?

Na forum nie można podawać linków do warezów, cracków itp. to dlaczego istnieje taki temat jak strony z romami i emulatorami ? To też jest KRADZIEŻ ! romy nie są LEGALNE !

Ściągając eMule, albo Bittorrenta, nikt Ci od razu nie zarzuca że będziesz ściągał nielegalne pliki. Tak samo jest z emulatorami.

możesz np. ściągnąć filmik z urodzinami cioci Stasi :slight_smile: To legalne:]

demisen bo oficjalnie nikt nie ściaga warez’u z p2p :stuck_out_tongue:

czy ktoś się orientuje np z jakich lat można ściągać stare filmy czy coś takiego jest legalne ?

grzesiek82 jest przepis, który mówi, że film po upływie jakiegoś czasu przestaje być chroniony i staje się dobrem wspólnym. Ale o ile się nie mylę to jest to czas coś koło 50 lat :wink:

ok podam strone z torrentami i według twojego rozumowania nie powinienem wyłapać bana, a jak będzie ? Każdy wie.

Warna wyłapiesz dopiero gdy podasz stronę z torrentami, na której są linki do nielegalnych rzeczy, czyli ok. 95% tego typu stron.

Mylisz program do ściągania ze źródłem plików do ściągania.

Poczytaj Regulamin ze zrozumieniem.

A że przy okazji są tam też legalne treści - cóż. Wola admina tego serwisu. Nigdzie nie ma tu zakazu używania oprogramowania do korzystania z p2p czy torrent, bo jak już wiele razy było mówione - duże pliki korzystniej jest właśnie tą drogą pobierać. Np. dystrybucje Linuksa.

Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych…

Zmiana powyższej ustawy…

tak emulatory są to tylko programy, więc tak jak programy do p2p są całkowicie legalne. natomiast ROMy, są już nielegalne. czyli wskazywanie miejsca, z którego można ściągnąć podlega pod punkt 1.2 a)

regulaminu i powinno to być ścigane, przed moderatorów.

a tak na marginesie, i do zastanowienia, internet co cała pajęczyna, niektórzy polecają wyszukiwarkę http://www.google.pl, podczas odpowiadania na posty, jak by się uparł, to można ją zakwalifikować pod w/w punkt regulaminu, bo jak wpiszę np słowo torrenty, albo coś innego, to mi wyrzuca skąd to mogę ściągnąć :slight_smile:

wniosek, wszystko trzeba traktować zdroworozsądkowo, regulamin, prawo, itp.

A nie przypadkiem 70 lat? I to od czasu śmierci artysty?