"Paradoks" z kartą SIM

Sprawdzałeś jak zachowuje się telefon, gdy zainstalujesz “uszkodzoną” kartę w drugim slocie tacki na SIMy?
A jak, gdy dorzucisz “dobrą” do pierwszego slotu, czyli dwie na raz?
Może tacka na SIM jest uszkodzona.
Należy zakładać nawet najdziwniejsze rozwiązania.

1 polubienie

Tak, nawet obecnie trzymam ją na drugim slocie nanoSIM podczas gdy pierwszy to microSIM gdzie wkładałem ją z adapterem. Dwóch na raz nie testowałem, mogę to zrobić jednak szczerze w to wątpię gdyż to stało się momentalnie wraz z jej wymianą do tego momentu wszystko było w porządku.
Czy sądzicie, że ten charakterystyczny układ budowy karty SIM ( “wzór przecięć,rowków”) może mieć jakiś wpływ? Tak wygląda stara karta, która działała bez zarzutu i jak widać ma jeszcze inny wzór.

Czy ty przypadkiem nie mylisz nano sim z mikro sim? Połóż obie karty (tę starą - dobrą i tę nową) obok siebie i zrób im zdjęcie.

Pisząc do drugiego slotu, miałem na myśli “do innego niż powodujący usterki”, gdyż nie wiedziałem do którego montujesz aktualnie.
Można zakładać, jak pisałem wyżej, że struktura karty ma wpływ.
Z jakiego powodu wymieniłeś kartę na nową?
Może da się sklonować Nową “usterkową” kartę na Starą “działającą”

Obecnie testuje starą już nieaktywną kartę z nową.
Na drugim zdjęciu widać slot, starą kartę SIM i dwie nowe ( jedna dla przykładu w tym adapterze) i obok adapter. Nie mam teraz możliwości zrobienia zdjęcia pożyczonej “dobrej karty”.
Kartę wymieniłem dlatego, że przy okazji podpisania nowej umowy była możliwa wymiana darmowa a w przyszłości konieczne w moim przypadku jest używanie karty nanoSIM.
/ Niestety nie mam innego slotu niż ten.
// Z tego co się dowiedziałem nie ma możliwości aktywowania starej karty, która już jest całkowicie wyłączona.

Przywróć telefon do ustawień fabrycznych.
Poza tym wyłącz zupełnie połączenie internetowe co da ci jasność, czy czasem sama transmisja danych go nie ogłupia.
Poza tym, sama mozaika nadruku na karcie nie ma wpływu, ponieważ piny stykają się z tymi samymi punktami co w innych, więc to nie to.
Możliwe, że jednak PLUS ma “zbabraną” jakąś partię kart i wówczas to już inna para kaloszy.
Ty sprawdzasz wyrywkowo swoją na innym telefonie, więc możesz tego nie wyłapać.

2 polubienia

Przywrócenie ustawień fabrycznych pomogło. Dzięki za pomoc.

a pisałem 8 dni temu :stuck_out_tongue:
najłatwiejsze i najmniej inwazyjne wyjście podziałało tym razem