Paragon Backup & Recovery 2012 Free - obrazy dysków

Zanim zaczniemy

Przy tworzeniu obrazów, mamy do wyboru– albo instalujemy system, potem Paragon Backup & Recovery i tworzymy sobie obraz. Albo instalujemy system, uruchamiamy komputer z płyty Recovery Media i tworzymy obraz.

Przy odtwarzaniu obrazów, mamy do wyboru – albo instalujemy jakiś system, a na nim Paragon Backup & Recovery i odtwarzamy sobie obraz. Albo uruchamiamy komputer z plyty Recovery Media i odtwarzamy obraz.

Obrazy można zapisywać na pendrive. Pendrive nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania. Co jeżeli nie jest wykrywany pendrive? Klikamy czerwony X żeby zamknąć wszystkie okna i wrócić do ekranu:

image_id: 4604

Wtedy na nowo wchodzimy do interesującej nas opcji (przy tworzeniu obrazu Paragon Backup and Recovery TM, przy odtwarzaniu – Simple Recovery Wizard). I pendrive powinien być znów widoczny.

Jeżeli planujemy zrobić obraz dysku po to, żeby odtworzyć go na innym komputerze, to na komputerze wzorcowym można uruchomić program typu CCleaner, który wyczyści różne katalogi tymczasowe. Przy czym dostępna jest wersja portable tego programu, czyli po prostu taka, która nie wymaga instalacji. Jest ona dostępna do pobrania np. stąd:

http://www.softpedia.com/get/PORTABLE-S … able.shtml

Pobieranie, rejestracja i instalacja programu

Pobieramy program np. z dobrychprogramów.

http://www.dobreprogramy.pl/Paragon-Bac … 15537.html

Po zakończeniu pobierania, uruchamiamy instalator, w oknie które zostanie otwarte klikamy Registration

image_id: 4605

Zostajemy przekierowani na stronę internetową, na której wypełniamy krótki formularz i klikamy Sumbit. Następnie na podany podczas rejestracji adres e-mail przyjdzie wiadomość z Product Key oraz Serial Number, które wprowadzamy do okna Registration.

image_id: 4606

Dalej instalacja programu przebiega w tradycyjny sposób, klikamy Next. Problem może pojawić się podczas instalacji sterownika, wówczas trzeba będzie zaakceptować komunikat wyświetlony na ekranie.

image_id: 4607

image_id: 4608

image_id: 4609

image_id: 4610

image_id: 4611

image_id: 4612

image_id: 4613

image_id: 4614

Tworzenie obrazu dysku z poziomu programu na komputerze wzorcowym

  • [*:h05f12bg]Uruchamiamy program Paragon Backup Recovery™ 2012 Free