Paragon exact image 7.0- tworzenie obrazu partycji

Chodzi mi o zrobienie obrazu partycji systemowej ,a potem nagrania na dvd , bez uruchamiania windows (w numerze 12/05 KŚ Ekspert jest opisane jak to się robi w Windowsie)/.

otóz , przy użyciu pliku *.iso dostępnego na płytce do KŚ ekspert wypaliłem sobie boot cd z tym programem.

włączam komputer, startuje ten program wybieram opcję “PTS-DOS” , następnie pojawia sie kolejny ekran , wybieram opcję Backup/Restore partitons, ekran ten znika a potem pojawia sie znowu ,i wygląda na to że nic sie nie dzieje( program dalej nie “ruszył”,

pytanie czy ta wersja (7.0) nie “widzi” partycji NTSF i nie obsługuje dysków SATA z poziomu DOS, czy też ja coś źle robię?

Najlepiej zrób sobie kopie programem Paragon Drive Backup. Był on w komputer świat expert z opisem. Pozdrawiam

PTS-DOS nie obsługuje NTFS musisz uruchomić Paragon Linux. :stuck_out_tongue:

Paragon Linux również nie… Próbowałem to włączyć, ale widoczny był tylko “pendrive” (FAT32).

Zastanawiałem sie nad Paragon Drive Backup, ale nie wiem czy obsługuje on NTFS, a Exact Image podobno tak. I że jest to program nowszy.

Jak korzystałem z tego programu z bootCD to nie miałem problemu z NTFS tylko że ja mam dysk ATA a nie SATA może w tym tkwi problem.Korzystałem też z Paragon Drive Backup a obecnie korzystam Z Acronis True Image 9.0 z PCWK i też działały prawidłowo.

a możesz dać namiary na ten PCWK , który numer, cena…

Był to numer 5/2006,w którym jest też pełna wersja Paragon Hard Disk Manager 6.0 Personal rozszerzona wersja Paragon Drive Backup więc będziesz mógł spróbować 2 programów może będą działać http://www.pcworld.pl/archiwum/numer_1470.html . A dlaczego nie korzystasz z programu w Windowsie,czy tu też masz jakieś problemy?

Po prostu chciałem zrobić sobie ten obraz dysku bez instalacji tego “Exact-a” (żeby korzystać wyłącznie z wersji Bootable tego programu na płytce)