Parametry DVB-T

(Kunsztro) #1

Mam tuner, który obsługuje: -Obsługa formatu HDTV 1080i/720p-.

Co to znaczy te i i p.

czy jak mam maksymalną rozdzielczość 1280x1024 to mogę swobodnie oglądać HDTV w tym formacie?

:oops:

(system) #2

Tak, tylko ustaw na 720p

(system) #3

hahaha ciekawe jak, magiczna różdżką? Nie da rady przestawić bo jak nadaje 1080 to 1080 a nie 720

A autor chyba już się ostatnio pytał i otrzymał odpowiedź... Nie wiem w czym masz problem, też mam taką rozdzielczość ekranu jak Ty i nie widzę problemów, prócz tego że są pasy jak to w 4:3

(Santer Pl+Dp) #4

i - rozdzielczość z przeplotem (interlaced)

p - rozdzielczość progresywna (progressive)

(Kunsztro) #5

A rozumiem czyli to nie jest 1080x720 tylko dwie rożne rozdzielczości.

Total Media może tylko formaty 4/3 16/9 zmieniać.

Znacie jakiś software w którym można zmieniać te rozdzielczości, albo który pokazuje z jaką rozdzielczością jest program nadawany?

:slight_smile:

-- Dodane 19.08.2012 (N) 11:35 --

Ale przecież materiały mogą być nadawane w rożnej rozdzielczości. Ze studia na żywo HD 1080, a z pola walki 720p.

czyli nie ja wybieram rozdzielczość tylko odbieram to co podaje nadawca.

Ale dobrze byłoby w opcjach mieć podgląd rozdzielczości.

Niektóre telewizory pokazują, czy to prawda?

:frowning:

-- Dodane 19.08.2012 (N) 12:16 --

Mam eureka znalazłem !!

Chodzi mi o to :http://igorfuna.com/dvb-t/slovenia/multiplex-a-transport-stream-analysis

:oops:

-- Dodane 19.08.2012 (N) 12:23 --

Marzy mi sie taki analyser http://www.gaocomm.com/index.php?main_page=product_infocPath=114products_id=1547

Tylko po co mi on?

Ostatnio jak nie miałem sygnału i dwoma tłumikami po 10dB próbowałem stłumić sygnał, to okazało się że mam pęknięty kabel koncentryczny i poruszając nim raz sygnał był a raz nie.

(eddie71) #6

Wygląda na to,że w Słowenii nie nadają jeszcze w HD.

U mnie też odtwarzacz nie pokazuje rozdzielczości sygnału nadawanego ale inną metodą doszedłem do wyników:

Kanały HD 1920x1080i

Kanały SD 720x576i

(Johny) #7

Telewizja nie nadaje prawdziwego FullHD 1080p - progressive,pełna pojedyncza klatka,tylko najwyżej 1080i - tryb z przeplotem 2*720p złożone w jedną klatkę,Słowenia chyba dopiero przechodzi na mpeg4 H.264,bo żaden kanał nie ma rozdzielczości HD

(eddie71) #8

Zauważyłem ,że odtwarzacz Splash Lite pokazuje rozdzielczości nadawanego sygnału.

Brak tylko informacji czy jest przeplot, chyba że przeplot to już standard i tak zostanie na dłużej.

(Kunsztro) #9

Ściągnąłeś z chomikuj czy Rapidshare ?

Już instaluję.

:oops: :oops: :oops:

(eddie71) #10

Unikaj tych serwisów jak masz pewne źródło:

Po zainstalowaniu i uruchomieniu trzeba najechać myszką na okienko programu aby pokazały się ikony,gdyż są ukryte.

Później ustawić "Europę" i rozpocząć skanowanie.

(Kunsztro) #11

To przecież Mirillis.

Warto kupić wersję PRO?

-- Dodane 19.08.2012 (N) 14:46 --

Wielkie dzięki wszystkim. Warto być dociekliwym to jest to o co mi chodziło.

TV1HD 1920x1080 itp...

Czyli żeby w pełni wykorzystać zalety tego HD muszę mieć matrycę co najmniej 1920x1080 a na moim monitorze 1280x1024 obraz będzie skalowany.

Pora kupić LCD z jakąś większą matrycą.

:smiley:

(eddie71) #12

Wersja pro nie ma DVB-T.

Przeczytaj mój komentarz:

z dnia 03.06.2012 16:39