Parametry LTE, agregacja pasm (Huawei B818)

Poniższy zrzut jest z Huawei B818-263 bez brandu operatora żadnego.
Proszę wskazać, czy agreguje 4 pasma czy nie, które parametry o tym wskazują?

Nie życze sobie SPAMu w temacie i zaczepek.

Pobierz HManager na telefon i podłącz się pod router. Dowiesz się znacznie więcej w temacie agregacji niż z tych parametrów sygnału.

Jak miałem B525 to sie tym programem bawiłem. Po kilku razach router przestał czytać karte SIM, a serwis odpowiedział, że używałemtego programu i uszkodziłem modem w nim, a nie czytnik kart SIM. Stówe kazali za fatyge zapłacić bo uszkodzenie z mojej winy.

Skoro się nie znasz to po co piszesz. Bez powodu tych danych B818 nie podaje i musza coś znaczyć.

Nie masz agregacji pasm, bo masz widoczny tylko “Band 7”, czyli 2600MHz w statystykach. Przy agregacji pasm powinieno być widoczne więcej niż jedno pasmo aktywne.

Testowałem B525, wcześniej Netgear M1 i żaden nie pokazywał więcej niż główne pasmo. Udowodnij jakimkolwiek zrzutem z tego routera nawet z sieci, że pokazuje więcej??
Inne routery nawet nie podają głównego pasma jak B525, B528. Nie widziałem routera, który pokazuje ile pasm agreguje bo musiał by pokazywać z kazdego siłe sygnału.

Nie znasz się, albo nie korzystasz z takich urządzeń.

Ma cały czas plusik jak widać na zrzucie, nie znika ten plusik ani an chwilę, wiec ma agregację non-stop tylko jaka z tych mnóstwa parametrów, które routery z agregacją 2 pasm nie mają:

Zależy od routera, czy pokazuje. Agregacja pasm może występować bez względu, czy jest LTE, czy LTE+.
W Huawei pewnie tylko komendami AT wysyłanymi do modemu LTE można uzyskać taką informację, a w statystykach widocznie pokazuje tylko statystyki głównego pasma.
Dokładnie takie coś robił ten program, który Ci poprzednio namieszał.

Program, od którego umywa ręce Huawei twierdząc na infolinii serwisu, że to program, który zostało zrobiony przez pracownika Huawei i jest nie bezpieczny dla wewnętrznego oprogramowania routera. Wymuszanie pasm powoduje, że modem pracuje nie prawidłowo. To słowa po tym jak zadzwoniłem do Huawei Polska dział techniczny.

W takim razie po co są te parametry w routerze skoro nic z nich nie wiadomo, dla picu?

Na B525 wcześniej z T-Mobile po przywróceniu ustawień fabrycznych HManager nie pokazywał jakie pasma używa tylko jakieś WO i cyfry oraz po wybraniu pasm okazało się, że pokazuje dane jednego pasma.

Czyli w żaden sposób z samego routera i jego danych czyli parametrów sygnału nie da sie stwierdzić ile pasm agreguje? Jak T-Mobile z działu technicznego odpisuje, że obecnie Pan łączy się z nadajnikiem, na którym sa 4 pasma więc router z agregacją 4 pasm powinien wszystkie 4 wykorzystać to w to wierzyć, ale sprawdzić nie idzie w żaden sposób?

Tym programem się nie bawię bo za dużo kasy w B818 wydałem, żeby go uwalić. Ten B525 był z T-Mobile za 9 zł jednorazowo bez rat wiec mała strata.

Pozostaje wiara :stuck_out_tongue:
To urządzenia konsumenckie, a nie klasy enterprise, dlatego pokazuje minimum informacji. Tak, a nie inaczej zrobiony jest backend i tyle.

Dobrze. Minimum informacji, ale nic z tych informacji kompletnie nie wiadomo i nikt nic nie wie? Są dla picu?

Ktoś tu powie po tym parametrze gdzie znajduje sie mniej więcej nadajnik bo połączył sie chyba z jakimś dalszym bo jeszcze nigdy tego Cell ID nie miałem? Huawei B818 łaczy się zazwyczaj z blizszym nadajnikiem i Cell ID zapisałem, po którym nawet T-Mobile podał gdzie znajduje się nadajnik. Niestety pokój, w którym stoi router zazwyczaj jest malowany i stoi w pokoju na drugim końcu (100 m kwadratowych piętro domu). Zazwyczaj w pokoju od południa teraz od północnego zachodu. Najczęściej łączy się z Cell ID na zrzucie z pierwszego postu w tym temacie.

CELL_ID: 73470498

Wszystkie parametry po połączeniu z tym nadajnikiem:

39