Parę podstawowych pytań dotyczących Windows XP x64

(Laszjwrz) #1

Witam, mam zamiar pobrać Windowsa XP x64, lecz zanim się za to zabiorę mam kilka pytań:

1. Czy system pobrany z witryny microsoft zawiera zintegrowany SP2?

2. Z jakimi programami (bądź ich działaniem) są największe problemy? - Czy aplikacje 32-bitowe działają znacznie mniej wydajnie?

3. Jak mają się sterowniki modemów (np Sagem Fast 800) oraz drukarek do systemów 64-bitowych? - Czy występują jakieś komplikacje z instalacją?

Wszędzie tych informacji dużo, aż za nadto, ale ja jak zawsze ufam użytkownikom forum dobreprogramy i Wasze podpowiedzi rozpatruje w pierwszej kolejności. Pozdrawiam.

(Persifall) #2

Tutaj masz o Win XP 64 viewtopic.php?t=177870

(Laszjwrz) #3

Dzięki, nie znalazłem tam tylko odpowiedzi na pytanie 1 - czy system pobrany ze strony producenta posiada zintegrowany sp2?

(krzysiek.l) #4

Mój kumpel ma XPx64 na laptopie Toshiba i nie ma żadnych problemów wszystkie programy działaja bez problemu neta ma podłacznego za pomocą Livboxa z tepsy ,więc instaluj bez obaw ewentualnie tego sagema wymienisz w tepsie jakbys miał problem.pozdro :slight_smile:

(Laszjwrz) #5

A dlaczego w obrazie .iso systemu Win XP x64 widnieje folder o nazwie AMD64? A ja mam procesor Intela i co teraz? Wybaczcie, ale w tym temacie jestem świeżakiem.

(JesperKyd) #6

Gdyż technologie AMD64 oraz EMT-64 Intela bardzo sie różnią.

Lecz dla użytkownika nie ma to żadnego znaczenia, więc instaluj.

(Laszjwrz) #7

A można osiągnąć "lepsze cokolwiek" po zainstalowaniu na procesor Intela technologii EMT-64? Są w ogóle takie systemy XP x64 do pobrania, czy po prostu każdy ma AMD64?

(JesperKyd) #8

Instalator sam wykryje i zainstaluje odpowiednie pliki dla procesora.

(Laszjwrz) #9

A przed instalacją XP x64 należy sformatować również niesystemową partycje D? Czy to nie ma znaczenia?

EDIT: Jest Firefox pod x64? Sciagnalem kilka instalatorow ale pisze po instalacji, ze nie moga zostac zalodowane bo sa niekompatybilne z x64.

Przepraszam za pisownie, ale chwilowo nie mam polskich liter! Prosze o szybka odpowiedz!