Parę pytań dot. kupna upgradu

Cześć,

Ściągnąłem sobie z Torrentów Windowsa 8 Pro w wersji angielskiej, bo można pobrać pakiet językowy. Potestowałem 2 dni, spodobał mi się i postanowiłem że nie piracę i kupuję go. Na komputerze mam OEM’kę Windowsa 7 HP więc chcę skorzystać z upgradu za 129zł, z tym że:

  1. Mam obraz płyty instalacyjnej jak już mówiłem w wersji angielskiej, a w 7/Viście/XP o ile pamiętam klucz był przypisany do wersji językowej, czy teraz też jest, czy klucz który kupię będę mógł wykorzystać dla tego obrazu?

  2. Aktualnie mam nie-aktywowanego Windowsa 8(do 7 mam tylko klucz, nie mam jej teraz zainstalowanej), czy tym ‘Asystentem aktualizacji’ mogę zakupić klucz, czy muszę wracać do 7 i dopiero kupować?

  3. Jako że mam iPlusa to wolałbym skorzystać z pobranego już obrazu systemu niż pobierać od nowa(limity transferu…).

Tak żeby nie było - to że ściągnąłem z Torrentów to nie znaczy że jestem piratem, po prostu nie chciałem kupować kota w worku.

Nie masz już Win7?

Format i Win8 ?

Dobrze zrozumiałem?

Trudno będzie na tym samym dysku zrobić downgrade…

Czemu? Mam płytkę z Win7, najwyżej format zrobię. Pytam się tylko, czy ta wersja którą ściągnąłem(eng) będzie dobra dla klucza który dostanę(czyli PL)

Upewnij się czy licencja na to zezwala, z tego co pamiętam w Windows 7 można było instalować MUI tylko w wersji Ultimate.

Pytanie tylko czy to jest oryginalny obraz, tj. niemodyfikowany czy crackowany, z tym drugim może być problem, nie wspomnę już o kwestii bezpieczeństwa takiego systemu.

O wersji Windows 8 w wersji trial na 90 dni nie słyszałeś?

Tutaj wersje Win8 do pobrania:

http://www.centrumxp.pl/Aktualnosci/5935,Testuj-za-darmo-Windows-8-Enterprise-przez-90-dni.aspx

Później z poziomu systemu aktualizujemy pakiet językowy.

Pojemność pakietu PL dla wersji 64 bit - 40 MB.

Dla wersji 32 bit nie sprawdzałem.

Szczegóły dot. pakietu językowego PL:

http://support.microsoft.com/kb/2607607/pl

No właśnie pobrałem pakiet językowy, w wersji Pro można je pobierać swobodnie. Obraz jest oryginalny, niemodyfikowany, nie jest crackowany, trzeba wpisać klucz i normalnie aktywować. Wersji trial nie pobrałem bo chciałem pobrać wersję taką gdzie się klucz wpisuje, żeby jak już kupię, to żeby go wpisać i żeby nie trzeba było drugi raz pobierać.

Czy jak mam obraz niemodyfikowany do wersji Pro English to klucz kupiony w Polsce będzie pasować?

Wersji trial z tego co czytałem nie da się przerobić na upgrade.

Właśnie tej wersji używam.

Po zakończeniu terminu ważności powinna być odinstalowana.

Powinno pasować,ale jeżeli nie to ściągniesz już normalną drogą obraz ISO.

Jeśli sprzedają klucz to na pewno też udostępniają pliki.

W sumie, jutro Sylwester, to ściągnę sobie. Jednak muszę na chwilę wrócić do 7-ki, bo instalator mi nie pobierze.

A mogę zrobić tak, że upgrader uruchomić na innym laptopie z 7ką i wtedy kupić sobie klucz i go po prostu u mnie wpisać a na tym drugim laptopie nie wykonać upgrade’u?

Z jakiego komputera kupujesz upgrade nie ma znaczenie - ważne abyś miał do niego prawo, podajesz swoje dane i płacisz i dostajesz e-maila z kluczem i linkiem do Windowsa 8 Pro.

Tak wygląda część e-maila od Microsoftu:

Dziękujemy za złożenie zamówienia!

To Twoje potwierdzenie zakupu — wydrukuj je lub zapisz jego kopię.

Jeśli chcesz pobrać system Windows, zanotuj sobie nowy klucz produktu i wprowadź go tutaj.( pod tutaj jest link do aplikacji do pobrania obrazu Windows8-Setup.exe).

Wreszcie sensowna odpowiedź! Dzięki!

Dodane 01.01.2013 (Wt) 2:01

Jednak wróciłem do Windowsa 7, pobrałem ten asystent aktualizacji, kupiłem klucz, zainstalowałem system z tego obrazu z torrentów(format dysku, od nowa), wpisałem zakupiony klucz i bez zająknięcia mi aktywował :slight_smile: Na tym obrazie była wersja angielska, klucz kupiony w Polsce, ale teraz chyba to nie ma różnicy. Za 129 zł za W8 Pro to się nawet piracić nie opłaca :o