Parę pytań dotyczących Mac OS-ów

Witam, mam do was parę pytań dzisiaj :smiley: Bo nie jestem pewien co robić :smiley:

Pierwsze to czy jest dostępna jakaś wersja próbna Mac OS X albo tego Leoparda nowego?

I drugie, czy jest sens zrobienia sobie 2 systemów, jednego to Mac OS jakiś tam i Win XP bo vista to w ogóle mi nie jest potrzebna ;D Chce sobie zrobić te dwa systemy i na Xp-ku grać i ewentualnie programy, które mi nie chodzą na maca a na macu przeglądać neta itp. To dobry pomysł ? Bo na kompie głównie przeglądam neta itp. A z softwarem chyba nie ma ogólnie problemów na maca? Bo właśnie nie wiem czy zdecydować sie na ten krok :wink: Aha, i jak to jest z Officem? Bo mam tego nowego 2007 tylko nie wiem czy by mi poszedł na Macu :smiley: Pozdrawiam, putineq.

Powiem tyle jeżeli masz zwykłego “peceta” to w takim wypadku próba instalacji jakiego kolwiek maca to czysta herezja . To są systemy pisane pod dany sprzęt i nie myśl że na pececie z takim systemem będzie ci się działało tak dobrze jak na zwykłym macu.

pozatym nawet jeżeli da w jakiś sposób zainstalować maca na pc to jest to trudna sprawa…

Jeżeli chcesz mieć bezpieczny system obok xp to może zainteresuj się jakąś dystrybucja linuksa :slight_smile:

witaj

Moim skromnym zdaniem to nie ma za bardzo sensu instalować Maca i Winde. Prędzej Linuxa i Windowsa. Na Maca moze być problem z softem, office nie pójdzie na Macu z tego co wiem, ale za to jest tam coś wbudowane…

No kompa mam takiego jak w opisie :slight_smile: A linuks, hmm, ściągnąłem sobie Uw-linuxa z uwteam.org taki dla początkujących i jakoś go nie trawie :smiley: Polecicie może jakiś ? To sobie z wirtualizacji walne i oblukam co i jak :smiley: Pozdrawiam, putineq.

za dobrego wyboru nie popełniłes…

Dla początkująych Ubuntu 7.10 - w sam raz

Może dla początkujących administratorów sieci tak , ale dla szarego użytkownika to raczej kiepska dystrybucja.

polecam tobie ubuntu 7.10

jeżeli umiesz obsługiwać wyszukiwarkę na http://www.forum.ubuntu.pl i http://www.google.pl ta dystrybucja jest przystępna dla każdego początkującego (własne doświadczenie)