Pare pytań dotyczących paska narzędzi

Witam.

1)Jak zrobić, aby główny pasek narzędziowy na pulpicie nie był zawsze na wierzchu tylko można było na niego przesunąć okno ?

2)Jak zrobić aby napisy nie były czarne tylko białe ?

3)Jak zrobić aby pasek chował się całkowicie a nie tylko 2/3 go ?

kde czy gnome?

Przepraszam zapomniałem dodać, używam gnome.

Pewnie KDE. We właściwościach paska masz taką opcje. Klikasz prawym na pasek > konfiguracja panelu > przechodzisz do zakładki ukrywanie > wybierasz opcję “Inne okna mogą zakryć panel”.

jego opcje… wszystko jest w opcjach bara…

Właśnie że tam nie ma takiej opcji…

poszukaj jeszcze w opcjach gconf-editor.

musiałbyś włączyć pokazywanie pasków zwijania i zawijać menu do prawej bądź lewej lub całkowicie wywalić panel i skorzystać z kiba-dock bądź innego panelu - o większych możliwościach.

No ja właśnie zawsze z jednego paska korzystałem teraz mnie jakoś na 2 paski naszło :stuck_out_tongue: żadnych dodatkowych bajerów nie chce mieć… chce tylko ten pasek jakoś zrobić.

przypominam że gnome-panel ma ograniczone możliwości!!.

co do koloru napisów na panelu: zależy od motywu.

No tow wiem, ale czy da się jakoś samodzielnie zmienić tylko kolor napisów ?

odpaliłem specjalnie ubuntu i jak byk jest opcja w panelu autoukrywanie…mało tego sprawdziłem czy działa - działa…

technik_elektro ale czy ja napisałem że nie ma opcji auto ukrywania ? :roll:

System>Preferencje>Motyw (lub wygląd)>szczegółymotywu>zakładka kolory>i dalej sobie poradzisz :wink:

A jednak nie :stuck_out_tongue:

W ustawieniach tego panelu zaznacz opcję “pokaż przyciski ukrywania” i na brzegach paska masz przyciski i jak na nie klikniesz to się chowa w lewo, lub w prawo ależnie od przycisku.

Złączono Posta : 04.11.2007 (Nie) 15:11

zauważyłem, że masz w podpisie, więc wygląd i szczegóły motywu są na dole okna, pod listą z motywami :slight_smile:

Nic takiego nie ma !!

Ludzie, ja przecież nie mam przed sobą pierwszy raz gnome… takie rzeczy wiem, i nie chodziło mi to o chowanie paska w bok tylko auto ukrywanie… ( do góry_.

Takie rzeczy wiesz… ale nie wiesz że może wystarczy odrobina inteligencji by zamiast

Wybrać

System --> Preferencje --> Wygląd --> własne?

Taki cwaniak jesteś to daj tu screena i pokaż gdzie tam jest wybór koloru czcionki :roll:

Ja nie napisałem że tam można wybrać kolor czcionki… napisałem jak powinieneś wejść w ten element ustawień motywu o którym wspomniał lamerxD

Jeżeli potrzebujesz zmienić kolor czcionki polecam

http://gnome.com.pl/forum/viewtopic.php?id=9

chowa się całkowicie… widocznie masz źle skonfigurowane Xy.

Ja @#$@#! :x Przecież ja się nie pytam o zmianę motywu !!