Parę pytań dotyczących subdomeny

(Seba 999) #1

Witam. Mam prośbę o wyjaśnienie mi paru kwestii dotyczących tzw subdomeny. Planuję przeprowadzkę forum na serwer urzędu miasta. Załóżmy UM ma adres np http://www.nazwa_miasta.pl, a forum otrzyma adres np http://www.forum.nazwa_miasta.pl (czyli będzie siedzieć na subdomenie). W związku z tym parę pytań:

  1. Czy subdomena otrzymuje inny login i hasło do ftp i bazy danych?

  2. Jeśli nie, to czy jest możliwość zablokowania dostępu do głównego ftp strony, żeby w razie jakiegoś krachu strony UM nie było “na mnie”?

Z góry dzięki

(Łukasz14) #2

seba_123 , tak jest możliwość dodania osobnego konta ftp na użytek tego forum :slight_smile:

(Wolin) #3

Inny niż jaki ? Sprecyzuj pytanie.

Jeżeli teraz Twoje forum nie jest utrzymywane na serwerach miasta to prawdopodobnie zmienią Ci się dane. Otrzymasz je zapewne od webmastera lub innej upoważnionej do tego osoby.

Wydaje mi się, że Urząd Miasta jest taką instytucją, która poda Ci dane tylko do katalogu, w którym umieścisz swoje forum. Domniemam również, że automatycznie podadzą Ci również dane dostępowe do bazy danych (nazwa bazy i nazwa użytkownika). Prawdopodobnie nie będziesz miał dostępu do plików serwisu miasta.

Zaznaczam, że odpowiadając na Twoje pytania opierałem się tylko na domysłach, ponieważ nie podałeś większej ilości informacji.

(Spam) #4

Przecież wszystko dokładnie opisał :o

seba_123 , można ustawić osobne hasła, ale nie jest to konieczne. Akurat w twoim przypadku hasła powinny się różnić, to przecież oczywiste :slight_smile:

(Seba 999) #5

Dzięki Panowie za wyczerpujące odpowiedzi :slight_smile: