Pare pytań o nowego kompa

Jutro będę miał hajs ale nie muszę kupować od razu i mogę poczekać na jakieś nowe część które wyjdą za np.2 tygodnie i będzie to opłacalne.

konfig:

C2D e8400

płyta główna ? no właśnie to jest pierwsze pytanie będzie oc i może SLI za jakiś czas

pamięć OCZ Reaper 4GB albo coś innego może coś na ddr3 opłaca się to w ogóle?

Grafika to będzie 8800GTX tylko jakiej firmy. I następne pytanie czy opłaca się czekać na 9xxx? (i nie proponujcie radeonów nie jestem do nich przekonany)

monitor Samsung 226CW 22" jakieś inne propozycje?

WD CAVIAR 500GB

nagrywarka DVD to LG chyba nie zbyt ważne jaki model?

chłodzenie na proca to SCYTHE MUGEN i chyba nic innego w gre nie wchodzi

obudowa myślałem nad Enermax Big CHAKRA 5001 Window Black może coś innego z dobrym przepływem powietrza.

Zasilacz myślę że 600w spokojnie wystarczy firmy OCZ/tagan/be quiet/Chieftec

cena 6 500 MAX. 6 700

żadnej, 8800gtx nie kupuj :!: bierz 8800gt 512mb za 700zł lub ewentualnie 8800gts 512mb za ~1000zł. Aczkolwiek nie wiem czy opłaca się dokładać 300zł za 7% wzrostu wydajności.

omijaj TN z daleka, coś na PVA/MVA

E8400

Foxconn Mars

GeForce 8800GT 512mb

4GB (2x[2x1GB]) OCZ Reaper HPC PC-6400 / GoodRam PRO900 / Transcend AXERAM

WD Caviar 320GB WD3200AAKS x2 i RAID0

Pioneer DVR-212D

Enermax Liberty 500W

buda według gustu ale coś markowego, big tower’a bym proponował - dużo miejsca

Dell E228WFP

tak myślałem

a co z tymi GeForce 9xxx?

a asus extreme striker?? opłacalne?

IMO nie ma sensu czekać na geforce 9xxx bo to pewnie jeszcze troszkę czasu minie a i cena pewnie będzie dosyć wysoka. Jesli już się uparłeś na 8800GTX to kup i tyle, powinieneś byc zadowolony :slight_smile:

Od kilku dni pytałem tutaj o podobne rzeczy więc doradzę w tej materii co już coś wiem.

Kupiłem grafikę GeForce 8800 GTS EVGA 512MB TV & 2x DVI (PCI-E) SSC 1150 złoty - oj naszukałem się w tej cenie :). I w porównaniu z jakąś 8800 GT 512 to po podkręceniu na pewno nie będzie różnicy 7% - jak ktoś napisał. Co więcej przy dobrym podkręceniu 8800 GT trza zainwestować już w chłodzenie. A 8800 GTS spokojnie na tym co ma podkręcisz na poziom 8800 Ultra, co więcej teraz dają Crysisa gratis - już będziesz miał na czym testować kompa :).

Zasilacz - Chieftec nawet 500 W ci już styknie - 600 W to zapas :slight_smile:

Nagrywarkę - Samsung DVD+/-RW SH-S202N LightScribe bulk black - taką mam x 2 i jest idealna. Co więcej wygrała ostatnio testy w Komputer Świat czy jakoś tak :slight_smile: - jest w sprzedaży ten magazyn i pisze WIELKI TEST NAGRYWAREK czy jakoś tak idź poczytaj.

CO do serii 9xxx. Premiera w PL ma być około 21 02 2008 - do sprzedaży trafią najwcześniej za 1-1.5 miesiąca. czyli w kwietniu :). Wiem bo dzwoniłem do magazynu producenta pytając się o to, to samo w komputroniku powiedzieli.

Obudowę brał bym Chiefteca - Chieftec CH05B-B - full wypasik + 3 wentyaltory 2x120 i 1x92 - trza by dokupic ale warto :slight_smile:

Co do monitora - od Listopada mam iiyama 22 cale - 22 iiyama ProLite E2201W-B2 black - 1100 zł. I powiem że spełnia me oczekiwania i wymagania w 110%.

chłodzenie do 8800gt 512mb to koszt kilkunastu złotych - NV Silencer 5 rev3 i można nawet z Vmod’em jechać. Nadal wychodzi taniej, a przy kartach galaxy ze zworką podniesienie napięcia na GPU nie stanowi problemu. Oczywiście jeśli ktoś ma kasę to może wziąć GTS’a zawsze to kilka jednostek PS więcej ;]

te testy w komputer świat to o kant … potłuc, czytałem nie jeden wszystkie są do niczego. Nagrywarki samsunga cechują się wielką padalnością i niską jakością zapisu. Dużo lepsze są ASUS/Pioneer/Plextor/LG

nie tyle co w Polsce ale na świecie, na początku wyjdzie 9600gt czyli następca 8600gt - karta sporo słabsza od 8800gt

zależy jaka seria, prędzej brać Enermax Liberty / BeQuiet / Tacens / Corsair - odłączane kable i mamy pewność ciszy, sporo sztuk chefteca ma zwalony kontroler obrotów i chodzą na 3000rpm na stałe

co do budy, proponowałbym coś z Lian LI / Silverstone / Antec / CoolerMaster. Obudowy chiefteca są bardzo dobrze wykonane aczkolwiek ich wygląd zewnętrzny pozostawia wiele do życzenia…

Co do grafik - moj blad - masz racje co do daty ofc.

A co do reszty opisuje to co mam czyli opisuje wlasne wrazenia i jest good :slight_smile:

dzięki za odpowiedzi. Powiedzcie mi coś jeszcze coś o tym asus extreme strikerze bo się prawie na niego zdecydowałem. Czy ten Foxconn będzie lepszy może. Dzisiaj jeszcze burza mózgów a jutro coś zamawiał będę