Parę pytań o Xbox One

Czy jak mam kod do gry bez płyty na XBO to aby pobrać grę muszę mieć jakiś abonament ? Czy wystarczy tylko dostęp do internetu ?
Czy gry z xbox live gold (chodzi o te co się dostaje co miesiąc za darmo) To czy po rezygnacji z XLG zostają nadal w bibliotece ?

nie musisz mieć abonamentu, gra jest przypisana do Twojego konta

Czy gry z xbox live gold (chodzi o te co się dostaje co miesiąc za darmo) To czy po rezygnacji z XLG zostają nadal w bibliotece ?

nie, po rezygnacji z Golda gry po prostu znikają, wracają gdy Gold jest wznawiany.

Sprostuje to co napisał @anon77365263 bo trochę źle to opisał.

Jeżeli masz kod na pełną wersję gry to zakładać konto Xbox, wpisujesz kod i gra jest na stałe przypisana do Twojego konta. Możesz ją pobrać i grać.

Jeżeli idzie o gry z Games with Gold - jak masz aktywny abonament Xbox Live Gold to co miesiąc dostajesz 2 gry na XO i 2 gry z X360 działające również na XO. Gry przypisujesz do swojego konta możesz pobrać i grać, ale jak skończy Ci się Xbox Live Gold to tracisz możliwość grania. Jeżeli odnowisz abonament to znów masz dostęp do przypisanych do konta gier i możesz je pobierać i grać. Gry nie znikają z konta po zakończeniu abonamentu - po prostu nie można w nie grać, ale odnowienie subskrypcji znów daje możliwość zabawy.

A jak kupuję grę nową aktywuję ją na swoim koncie i po jakimś czasie chcę ją sprzedać to druga osoba może ją aktywować ? Jak wygląda cała ta procedura ?

Tutaj wygląda to analogicznie jak na Steam-gra przyposana do konta nie może być sprzedana, ani nie można za nią uzyskać zwrotu. Jeżeli chcesz pograć a potem grę sprzedać to musisz kupować wersje na płycie.
W kwestii zwrotu po zakupie jeżeli gra nie spełnia oczekiwań-istnieje z tego co pamiętam możliwość uzyskania zwrotu jeżeli kupiłeś grę w Xbox Store w wersji cyfrowej. Jeżeli masz/kupiłeś kod to niestety zwrotu nie dostsniesz.
Wszystkie kody są jednorazowe.

Dzięki za wyjaśnienie tej kwestii. Pozdrawiam.