Pare pytan - sieć Orange

Witam, ostatnio postanowiłem zmienić sieć komórkową i bez namysłów padło jakoś tak na Orange. I teraz parę pytań:

  1. Gadu-gadu udostępnia mobilną wersję GG. W jaki sposób zainstalować ją na telefonie Samsung E250? Gdzieś w sieci natknąłem się na magiczne przepisy z połączeniem przez kabel USB i wpisywaniem tajemniczych kodów w telefonie. Czy to będzię jedyna opcja? Czy jeśli kolega będzie miał na innym, swoim telefonie tą aplikację i prześle mi ją przez Bluetooth to trafi ona do folderu JAVA czy nadal będzie traktowana jak nieznany rodzaj pliku?

  2. Która oferta wydaję się najrozsądniejsza przy doładowywaniu kartą co 3 mies. na kwotę 50zl? Orange Music, Nowe Orange Go czy Orange POP? Z tego co przeglądałem, to Nowe Orange Go przy doładowaniu na 50zł ma 30gr/min i 5gr/sms. Czy jeżeli będę doładowywać co 3 mies. to utrzymaja się takie stawki?

3)Do wspomnianego GG potrzebny będzie jakiś pakiet internetowy. Ale to wymaga już przejścia na ofertę Orange Free, bym mógł się jako tako cieszyć internetem w komórce. A jak wyglądają wtedy stawki za min rozmowy i sms? Czy da się z tej oferty aktywować Pakiet 600sms?

Możesz ściągnąć te GG na kompa i wrzucić na serwer WAP ( np. http://www.gsm.elektroda.net/upload/) i postępować według wskazówek .

Swego czasu miałem E250 i jakoś nie udało mi się nic wrzucić przez kabel :stuck_out_tongue: , tu masz poradnik viewtopic.php?f=12&t=173250&start=0&st=0&sk=t&sd=a

A ten serwer wap to darmowy? W sensie, czy ściaganie coś kosztuje?

Ja wgrywam na telefon E250 aplikacje java prze BT bez problemu zajrzyj na forum http://samsungi.pl/ wszystko jest napisane co i jak.

Nie . Płacisz za transfer .

A jeszcze jedno - czy do przeglądania internetu, na tym Samsungu mogę zainstalować Operę Mini? I czy jest jakiś pakiet który pozwoli mi w miarę tanio przeglądać internet?

Możesz zainstalować , co do pakietów http://media2.pl/telekomunikacja/31287- … epaid.html , 2x taniej niż w erze .

gg możesz pobrać wchodząc z telefonu (z wbudowanej) przeglądarki i pobierasz ze strony producenta. i automatycznie ci się instaluje. później ustawiasz połączenie internet po gprs (szczegóły co do ustawienia stronie operatora) i już jest.

tak jeśli to będą doładowania raz na 3 miesiące za 50 zł to będziesz miał cały czas takie stawki.

nie wymaga. w ofertach są pakiety 20 mb za 10 zł lub 5 mb za 5 zł czy jakoś tak. i nie trzeba zmieniać taryfy. pakiet ważny ten 20 mb przez miesiąc a ten mniejszy to nie pamiętam trzeba sprawdzić na stronie. GG ma tak mały przesył że nawet ten mniejszy pakiet by ci wystarczył.

pakiet jest tylko w orange pop oraz orange music

nie trzeba nic przesyłać na żadny serwer tym bardziej wap.

możesz. i tak jak pisałem aby nie zmieniać taryfy na orange free bo wtedy drogie są rozmowy i smsy to najtaniej jest ten pakiet 20 MB za 10 zł