Parę razy system nie chciał się uruchomić i dysk wydawał dziwny dźwięk

Po jakimś czasie użytkowania komputera było słychać dziwny dźwięk dysku i jakieś piski w głośnika i po tym BSOD, system po tym nie chciał się uruchomić i podczas sprawdzaniu POST dysk wydawał taki sam dźwięk jak przed BSOD. Po paru razach udało mi się jednak uruchomić system i sprawdzić S.M.A.R.T dysku. Czy podczas kopiowania dużych plików mogą zostać uszkodzone i nie będą się dały odczytać?

post-277511-0-82300100-1436119052_thumb.

Tak wygląda,że problem może mieć dysk?

 

Trzeba by inny sprawny dysk i świeży system + stery do chipsetu/płyty + sterowniki i zrobić test działania.

 

Ten dysk można spróbować ewentualnie wyzerować w MHDD i zrobić scanowanie powierzchni - funkcja F4.

 

Jak to zrobisz potrzebne są zdjęcia, ze smart, funkcja F8 i scanowania, funkcja F4.

Na razie nie mam drugiego dysku żeby podpiąć ten system jest nowo zainstalowany, wszystkie sterowniki zainstalowane.

Próbowałem uruchomić MHDD z dyskietki ale nie mógł odnaleźć MHDD.zip a plik był na dyskietce w folderze

Jest jakiś program do zerowania uszkodzonych sektorów z poziomu Windows?

 

Plik spakowany - najpierw trzeba rozpakować.

 

MHDD nagraj na płytę CD - zerowanie usunie wszystko z dysku.

 

http://www.fixitpc.pl/topic/141-mhdd-podstawowa-instrukcja-obslugi/

Dobra to spróbuje ten program dopiero jak będę miał zapasowy dysk tylko będę musiał zrobić backup clonezillą