Parkowanie Głowicy. Możliwa regulacja?

Witam!

Mam pytanie, mój laptop MSI GE600 bardzo często cyka więc zaczęło mnie to zastanawiać. Poczytałem trochę o tym i dowiedziałem się że to odgłos parkowania głowicy, dźwięk ten słysze co około 5-10 sekund, kiedyś było to rzadziej, laptop ma niespełna pół roku a licznik zatrzymań osiągnął już 135tys! Dysk to WDC WD5000BEVT-22A0RT0 (WD-WX61A80U8061). Czy tak powinno być? Zamieszczam screen z zakładki SMART w everest. Gdy oglądam film, czyli w efekcie dysk pracuje dźwięku nie ma, jednak czasami owe parkowanie staje się uciążliwe chociażby podczas grania w gry. Gra zatrzymuje się co tworzy efekt zacinania się gry a co w efekcie :smiley: irytuje mnie. Czy te objawy stanowią jakiś problem? Proszę o wszelkie odpowiedzi.

im5u7q.png

Pozdrawiam!

PS. Mam pytanie. Czy można wyregulować te parkowania w ten sposób, mianowicie gdy laptop jest podłączony do prądu ograniczyć do minimum bo w gruncie rzeczy laptop stoi na biurku, a gdy jest odłączony od prądu, czyli korzystam z niego np w pociągu, aby to parkowanie działało normalnie. Aktualnie użyłem program QuietHD i wyłączyłem to parkowanie całkowicie usunąłem program a dysk dalej nie parkuje, mam nadzieję że nie uszkodzę w ten sposób dysku.

Jak to w końcu jest, czy parkowanie jest przyczyną spadku wydajności/uszkodzenia dysku? Lepiej jest mieć je włączone czy też nie. Z tego co czytałem w internecie to niektórym po dwóch latach nie robi nawet 100tys a mnie w tak krótkim okresie tyle naklikało. Zrobiłem badanie na badsectory i nie ma żadnych.

Przysłuchiwałem się i dysk jest w stanie zrobić, 3 zatrzymania w przeciągu 10 sekund…