Parser message - błąd przy logowaniu


(system) #1

Witam. Wczoraj postanowiłem sobie upiększyć windows xp i pozmieniałem kilka rzeczy takie jak ikonki czy styl windowsa..

No i moja głupota doprowadziła mnie do tego że teraz nie mogę się zalogować do systemu ;//..

Domyślam się, że jest to spowodowane tym, że zmieniłem ekran logowania na inny za pomocą stylexp ..

Komputer normalnie się włącza, ładuje się windows, te prostokąciki się poruszaja, a potem pojawia się czarny ekran i okienko "Parser message" i określony błąd..

Próbowałem uruchomienia w trybie awaryjnym i przywrócenia ostatnich dobrych ustawien, nic to nie dało ;/.

Czy jest jakaś opcja (procz reinstalacji systemu..) aby ominąc ekran logowania i wybierania użytkowników lub tez zalogowac jakoś przez bios?

Windows działa poprawnie tylko nie jestem w stanie się zalogować, bo w ogóle nie pojawia się ten niebieski ekran z wyborem użytkownika ;/. Samo okienko na czarnym tle.

Proszę o pomoc i z góry dzięki ..


(Piotrkijak) #2

Sam tego chciałeś, bo niestety tego typu programy z reguły prowadzą do uwalenia systemu. Po mojemu zostaje sformatować hdd i wgrać system od nowa, ale możesz jeszcze spróbować instalacji nadpisującą obecną, bez utraty danych i konieczności instalacji oprogramowania. Tutaj masz poradnik jak to zrobić: http://helpc.eu/instalacja-nakladkowa-t2198.html. Jeżeli nic to nie da, to tak jak pisałem zostaje Ci raczej sformatowanie partycji systemowej i instalacja systemu od nowa.


(system) #3

Dzięki, spróbuję naprawić windowsa w taki sposób...

I ma jeszcze pytanie czy jak sformatuje dysk C na którym mam Windowsa to czy po ponownym zainstalowaniu będzie mozna normalnie odtwarzać wszystko co jest na D?

No bo przecież usuną się pliki rejestru itp itd.


(Piotrkijak) #4

Tak, jak najbardziej. Wyjątkiem mogą być niektóre programy/gry zainstalowane na d:, bo do uruchomienia będą potrzebować wpisów rejestru.


(system) #5

No to spoko :).

Więc jeszcze jedno mam pytanko :P.

Jesli by nic nie podziałało i musiałbym instalowac od nowa system to czy internet na drugim komputerze przestanie działać?

W sprawach instalacji tego typu rzeczy jestem kompletnie zielony i nie mam pojęcia czy jak nie usunę wszystkiego to nie zepsuje czegoś, czego nawet nie umiem zainstalować :p.


(Piotrkijak) #6

Na przyszłość jeżeli nie chcesz mieć tego typu problemów, radzę Ci się zaopatrzyć w program Norton Ghost lub Acronis True Image(oba są płatne, ale True Image możesz kupić za sto parę zł. na Allegro) Oba programy służą do utworzenia kopi zapasowej całego systemu łącznie z zapisanymi przez Ciebie plikami, wgranymi programami i sterownikami, lub możesz też zadecydować, aby program utworzył kopię zapasową wyłącznie wybranych przez Ciebie plików. Dodatkowo, programy oferują utworzenie płyty ze specjalnym środowiskiem graficznym, lub w przypadku True Image możesz utworzyć partycję, dzięki czemu w razie awari systemu wystarczy, że uruchomisz kompa z takiej płytki, lub w przypadku partycji w True image naciśniesz w odpowiednim momencie klawisz f11(w odpowiednim momencie wyświetli się komunikat informujący o tym) i możesz już przywrócić system tudzież pojedyncze, wybrane przez Ciebie pliki i po zakończeniu przywracania masz system z powrotem sprawny z całym oprogramowaniem i danymi gotowy do pracy.

-- Dodane 31.08.2010 (Wt) 8:56 --

Tak, będzie działał, ale na wszelki wypadek wejdź na komputerze któremu będziesz chciał wgrać system od nowa w panel sterowania->połączenia sieciowe->kliknij prawym przyciskiem myszy na Twoje połączenie->wybierz właściwości->kliknij dwa razy w ostatnią pozycję i zobacz, czy nie masz tam nie masz wpisanych jakichś ustawień. Jeżeli masz, to spisz je na kartkę i po instalacji systemu i sterowników do karty sieciowej jeżeli system nie rozpozna karty będziesz musiał te ustawienia wpisać aby działał internet.


(system) #7

chodzi ci o Protokół internetowy (TCP/IP) ?

Nic tam nie mam wpisanego.


(Piotrkijak) #8

Tak, o to mi chodziło. Jeżeli nie masz nic wpisane, to ok - net będzie śmigał zaraz po wgraniu systemu tudzież po wgraniu sterowników do karty jeżeli system tego nie zrobi.


(system) #9

Oczywiście nie pamietam jaką mam kartę sieciową, więc zassanie sterowników z neta jest niezbyt możliwe :P. A płytki nie widzę w moim zbiorze sterowników eh.

W związku z tym mam pytanie czy po instalacji systemu będe mógł wejśc w menadżera urządzeń i znaleźć info o tej karcie?


(Piotrkijak) #10

Teraz możesz to zrobić. Wejdź w start->uruchom->wpisz cmd i wciśnij enter. Wpisz polecenie ipconfig /all i wyświetli Ci się jaką masz kartę


(system) #11

jak mam to zrobic jak nie ładuje mi sie pulpit? :stuck_out_tongue:

Wielkie dzięki, wszystko dziala jak należy po naprawie :))