Parser message - błąd przy logowaniu

Witam. Wczoraj postanowiłem sobie upiększyć windows xp i pozmieniałem kilka rzeczy takie jak ikonki czy styl windowsa…

No i moja głupota doprowadziła mnie do tego że teraz nie mogę się zalogować do systemu ;//…

Domyślam się, że jest to spowodowane tym, że zmieniłem ekran logowania na inny za pomocą stylexp …

Komputer normalnie się włącza, ładuje się windows, te prostokąciki się poruszaja, a potem pojawia się czarny ekran i okienko “Parser message” i określony błąd…

Próbowałem uruchomienia w trybie awaryjnym i przywrócenia ostatnich dobrych ustawien, nic to nie dało ;/.

Czy jest jakaś opcja (procz reinstalacji systemu…) aby ominąc ekran logowania i wybierania użytkowników lub tez zalogowac jakoś przez bios?

Windows działa poprawnie tylko nie jestem w stanie się zalogować, bo w ogóle nie pojawia się ten niebieski ekran z wyborem użytkownika ;/. Samo okienko na czarnym tle.

Proszę o pomoc i z góry dzięki …

Sam tego chciałeś, bo niestety tego typu programy z reguły prowadzą do uwalenia systemu. Po mojemu zostaje sformatować hdd i wgrać system od nowa, ale możesz jeszcze spróbować instalacji nadpisującą obecną, bez utraty danych i konieczności instalacji oprogramowania. Tutaj masz poradnik jak to zrobić: http://helpc.eu/instalacja-nakladkowa-t2198.html. Jeżeli nic to nie da, to tak jak pisałem zostaje Ci raczej sformatowanie partycji systemowej i instalacja systemu od nowa.

Dzięki, spróbuję naprawić windowsa w taki sposób…

I ma jeszcze pytanie czy jak sformatuje dysk C na którym mam Windowsa to czy po ponownym zainstalowaniu będzie mozna normalnie odtwarzać wszystko co jest na D?

No bo przecież usuną się pliki rejestru itp itd.

Tak, jak najbardziej. Wyjątkiem mogą być niektóre programy/gry zainstalowane na d:, bo do uruchomienia będą potrzebować wpisów rejestru.

No to spoko :).

Więc jeszcze jedno mam pytanko :P.

Jesli by nic nie podziałało i musiałbym instalowac od nowa system to czy internet na drugim komputerze przestanie działać?

W sprawach instalacji tego typu rzeczy jestem kompletnie zielony i nie mam pojęcia czy jak nie usunę wszystkiego to nie zepsuje czegoś, czego nawet nie umiem zainstalować :p.

Na przyszłość jeżeli nie chcesz mieć tego typu problemów, radzę Ci się zaopatrzyć w program Norton Ghost lub Acronis True Image(oba są płatne, ale True Image możesz kupić za sto parę zł. na Allegro) Oba programy służą do utworzenia kopi zapasowej całego systemu łącznie z zapisanymi przez Ciebie plikami, wgranymi programami i sterownikami, lub możesz też zadecydować, aby program utworzył kopię zapasową wyłącznie wybranych przez Ciebie plików. Dodatkowo, programy oferują utworzenie płyty ze specjalnym środowiskiem graficznym, lub w przypadku True Image możesz utworzyć partycję, dzięki czemu w razie awari systemu wystarczy, że uruchomisz kompa z takiej płytki, lub w przypadku partycji w True image naciśniesz w odpowiednim momencie klawisz f11(w odpowiednim momencie wyświetli się komunikat informujący o tym) i możesz już przywrócić system tudzież pojedyncze, wybrane przez Ciebie pliki i po zakończeniu przywracania masz system z powrotem sprawny z całym oprogramowaniem i danymi gotowy do pracy.

Dodane 31.08.2010 (Wt) 8:56

Tak, będzie działał, ale na wszelki wypadek wejdź na komputerze któremu będziesz chciał wgrać system od nowa w panel sterowania->połączenia sieciowe->kliknij prawym przyciskiem myszy na Twoje połączenie->wybierz właściwości->kliknij dwa razy w ostatnią pozycję i zobacz, czy nie masz tam nie masz wpisanych jakichś ustawień. Jeżeli masz, to spisz je na kartkę i po instalacji systemu i sterowników do karty sieciowej jeżeli system nie rozpozna karty będziesz musiał te ustawienia wpisać aby działał internet.

chodzi ci o Protokół internetowy (TCP/IP) ?

Nic tam nie mam wpisanego.

Tak, o to mi chodziło. Jeżeli nie masz nic wpisane, to ok - net będzie śmigał zaraz po wgraniu systemu tudzież po wgraniu sterowników do karty jeżeli system tego nie zrobi.

Oczywiście nie pamietam jaką mam kartę sieciową, więc zassanie sterowników z neta jest niezbyt możliwe :P. A płytki nie widzę w moim zbiorze sterowników eh.

W związku z tym mam pytanie czy po instalacji systemu będe mógł wejśc w menadżera urządzeń i znaleźć info o tej karcie?

Teraz możesz to zrobić. Wejdź w start->uruchom->wpisz cmd i wciśnij enter. Wpisz polecenie ipconfig /all i wyświetli Ci się jaką masz kartę

jak mam to zrobic jak nie ładuje mi sie pulpit? :stuck_out_tongue:

Wielkie dzięki, wszystko dziala jak należy po naprawie :))