Parted Magic - nie wysunięcie pendrive'a

(Kayshe) #1

Witam. Nastąpił u mnie pewien problem, wynikły z niedopatrzenia, a mianowicie, przeniosłam kilka ważnych danych z dysku na pendrive'a w zalogowanym Parted Magic i nie dopatrzyłam ikonki wysunięcia dysku zewnętrznego przy jego nazwie (po otworzeniu menedżera plików) - odłączyłam pendrive'a w celu sprawdzenia na innym komputerze, czy pliki przeniosły się poprawnie. Część z nich przeniosła się z oryginalnym rozmiarem i datą modyfikacji, a część z nich posiadała nową datę (wczoraj wieczór) i 0kb, co przyprawiło mnie o zawał serca. Czy jest możliwość odzyskania tych plików? Dodam, że nie skopiowałam, a wycięłam te pliki, bo sądziłam, że wszystko będzie w porządku po ich przeniesieniu.

Będę bardzo wdzięczna za każdą pomoc, ponieważ te pliki są dla mnie bardzo ważne.

(Awiechoczek) #2

Witam

Spróbuj odzyskać dane na komputerze z którego przenosiłaś pliki.

Na pendrive pliki te najprawdopodobniej nie zapisały się przed odłączeniem pendrive dlatego też mają zerowy rozmiar i raczej nie ma czego szukać na tym nośniku.

Pozdrawiam

AdamW

(Kayshe) #3

Dziękuję za odpowiedź. Odzyskiwać je będąc zalogowanym w Parted Magic czy innym programem? Bo jeśli PM, to którym programem, jest ich tutaj w sumie od groma i nie mam pojęcia, który będzie najodpowiedniejszy (nie chcę nic popsuć przypadkowymi programami). Jeśli to ma w czymś pomóc, użyłam podczas przenoszenia plików Parted Magic version 2014_02_26 na Default settings 32 (Runs from RAM) i dalej używam (laptop nie chce uruchomić mi się normalnie, dlatego użyłam Parted Magic).

(Awiechoczek) #4

Jeśli tylko Parted Magic ma możliwość odzyskiwania plików to oczywiście również możesz spróbować tym narzędziem.

Zwykle używałem programu Recuva do odzywskiwania plików i całkiem przyzwoicie sobie radził.

Pozdrawiam

AdamW

(kuba3351) #5

Zdaje się, że recuva niewiele tu pomoże, no chyba że na Wine.

Przeczytaj jeszcze raz ostatni post napisany przez autorkę tematu, pisze tam że laptop nie może się uruchomić normalnie, i autorka zalogowana jest na Parted Magic, i najprawdopodobniej chodzi o dystrybucję linuksa live.

Tu są programy do odzyskiwania danych pod linuxem (wynik z google)

http://www.instalki.pl/programy/Download/Linux/odzyskiwanie_danych.html

(Kayshe) #6

Mój oryginalny system operacyjny to Windows 7 (nie wiem, czemu wcześniej o tym nie wspomniałam), jeśli pobiorę któryś z tych programów i zainstaluję będąc zalogowaną na Parted Magic, to będzie szło odpalić ten program normalnie? Aż tak bardzo na tym systemach (głównie na linuksie) się nie znam, więc wolę się upewnić.

I w sumie jeszcze takie dobre pytanie: jak otworzyć plik exe w Parted Magic? Bo bezpośrednio się nie otworzy (tylko przez jakiś program), więc tym bardziej instalacja nie pójdzie. Próbowałam znaleźć informacje na ten temat w internecie, ale jedyne co znajduje, to niepotrzebne informacje, które już znam. - Okey, znalazłam program, ale nie wiem, na co patrzę. Jak w ogóle obsługiwać Wine?

(kuba3351) #7

Do odpalenia plików exe na linuxie jest program Wine.

poszukałem w google, i znalazłem, że Parted Magic ma już zainstalowany program do odzyskiwania usuniętych plików, instrukcja użycia tutaj:

http://www.geekyprojects.com/data-recovery-2/how-to-recover-erased-data-using-free-software/

(Kayshe) #8

Bardzo dziękuję za pomoc, odzyskałam w ten sposób swoje pliki ^^

Temat można zamknąć.