Parted Magic - nie wysunięcie pendrive'a

Witam. Nastąpił u mnie pewien problem, wynikły z niedopatrzenia, a mianowicie, przeniosłam kilka ważnych danych z dysku na pendrive’a w zalogowanym Parted Magic i nie dopatrzyłam ikonki wysunięcia dysku zewnętrznego przy jego nazwie (po otworzeniu menedżera plików) - odłączyłam pendrive’a w celu sprawdzenia na innym komputerze, czy pliki przeniosły się poprawnie. Część z nich przeniosła się z oryginalnym rozmiarem i datą modyfikacji, a część z nich posiadała nową datę (wczoraj wieczór) i 0kb, co przyprawiło mnie o zawał serca. Czy jest możliwość odzyskania tych plików? Dodam, że nie skopiowałam, a wycięłam te pliki, bo sądziłam, że wszystko będzie w porządku po ich przeniesieniu.

Będę bardzo wdzięczna za każdą pomoc, ponieważ te pliki są dla mnie bardzo ważne.

Witam

 

Spróbuj odzyskać dane na komputerze z którego przenosiłaś pliki.

Na pendrive pliki te najprawdopodobniej nie zapisały się przed odłączeniem pendrive dlatego też mają zerowy rozmiar i raczej nie ma czego szukać na tym nośniku.

 

Pozdrawiam

AdamW

Dziękuję za odpowiedź. Odzyskiwać je będąc zalogowanym w Parted Magic czy innym programem? Bo jeśli PM, to którym programem, jest ich tutaj w sumie od groma i nie mam pojęcia, który będzie najodpowiedniejszy (nie chcę nic popsuć przypadkowymi programami). Jeśli to ma w czymś pomóc, użyłam podczas przenoszenia plików Parted Magic version 2014_02_26 na Default settings 32 (Runs from RAM) i dalej używam (laptop nie chce uruchomić mi się normalnie, dlatego użyłam Parted Magic).

Jeśli tylko Parted Magic ma możliwość odzyskiwania plików to oczywiście również możesz spróbować tym narzędziem.

Zwykle używałem programu Recuva do odzywskiwania plików i całkiem przyzwoicie sobie radził.

 

Pozdrawiam

AdamW

Zdaje się, że recuva niewiele tu pomoże, no chyba że na Wine.

Przeczytaj jeszcze raz ostatni post napisany przez autorkę tematu, pisze tam że laptop nie może się uruchomić normalnie, i autorka zalogowana jest na Parted Magic, i najprawdopodobniej chodzi o dystrybucję linuksa live.

Tu są programy do odzyskiwania danych pod linuxem (wynik z google)

http://www.instalki.pl/programy/Download/Linux/odzyskiwanie_danych.html

Mój oryginalny system operacyjny to Windows 7 (nie wiem, czemu wcześniej o tym nie wspomniałam), jeśli pobiorę któryś z tych programów i zainstaluję będąc zalogowaną na Parted Magic, to będzie szło odpalić ten program normalnie? Aż tak bardzo na tym systemach (głównie na linuksie) się nie znam, więc wolę się upewnić.

 

I w sumie jeszcze takie dobre pytanie: jak otworzyć plik exe w Parted Magic? Bo bezpośrednio się nie otworzy (tylko przez jakiś program), więc tym bardziej instalacja nie pójdzie. Próbowałam znaleźć informacje na ten temat w internecie, ale jedyne co znajduje, to niepotrzebne informacje, które już znam. - Okey, znalazłam program, ale nie wiem, na co patrzę. Jak w ogóle obsługiwać Wine?

Do odpalenia plików exe na linuxie jest program Wine.

poszukałem w google, i znalazłem, że Parted Magic ma już zainstalowany program do odzyskiwania usuniętych plików, instrukcja użycia tutaj:

http://www.geekyprojects.com/data-recovery-2/how-to-recover-erased-data-using-free-software/

Bardzo dziękuję za pomoc, odzyskałam w ten sposób swoje pliki ^^

 

Temat można zamknąć.