Partition Magic 8 - dodawanie miejsca do istniejące partycji

Witam. Sprawa jest “prosta”. Mam 2 wolne partycje G, H. Chcę całe wolne miejsce z tym partycji przerzucić do D, F. Tak, żeby F miała pojemność 90 Gb, a resztę dodać do D - w sumie nie używana partycja, ale będzie trochę miejsca na duperele. Screen:

http://imageshack.us/photo/my-images/843/partition.jpg/

Do czegoś już tam doszedłem…ale wywalało error. Pomocy!

Usuń partycję G, potem poszerz F o wolne nieprzydzielone miejsce, następnie usuń partycję H, tak samo przydziel wolne miejsce do F.

Usuń D i przydziel wolne miejsce do E.

P.S Oczywiście na partycjach G, H ,D nie może być jakichkolwiek danych najpierw je przenieś na C, E

Zaopatrzyłem się w dysk przenośny i wiesz, chcę uwolnić trochę miejsca, bo w kompie i tak go dużo nie mam - a może będzie ciut lepiej chodził.

Tak robiłem…G usuwałem, zostawało wolne miejsce ale potem F za nic nie chciało się poszerzyć…raz mi się tylko udało ale potem wywaliło błąd jakiś. Z F mi nie znikną pliki (tzn. z partycji do której dodaję miejsca)?

Z “F” ,nic nie zniknie.

Usuń “G”, nieprzydzielone miejsce sformatuj -> ntfs.

Poszerz “F”, o nieprzydzielone miejsce.

Jeżeli operacja się uda, to samo zrób z “H”.

P.S Nie wyszło, bo może nie zapisałeś zmian w Partition M.

Jak sformatować nieprzydzielone miejsce? Po kliknięciu PPM na nieprzydzielonym miejscu mam dostępne tylko “Utwórz” i “Właściwości”

reos , ja ci współczuję, skoro twierdzisz, że jest możliwość sformatowania wolnej przestrzeni bez utworzenia partycji.

mobok , poprzednik wypisuje głupoty. Żeby sformatować tą wolną przestrzeń trzeba z niej najpierw zrobić partycję, czyli wybierz utwórz i dopiero potem dajesz formatowanie w NTFS.

Właśnie coś mi się wydawało, że kolega pisze głupoty. Usunąłem partycje G i H, wolną przestrzeń jakimś cudem dodałem do F. Zostało mi jeszcze z 5Gb wolnej przestrzeni, którą chciałbym dodać do D ale nie mogę…Co zrobić?

Bo na przeszkodzie stoi E. Musisz albo skasować E, przydzielić 5GB do D: i wtedy stworzyć E:. albo przydzielić te 5GB do E: i wtedy odebrać od E: i przydzielić do D:.

ewentualnie można przesunąć całą partycje

nie wiem jak partitionmagic 8.0

ale w EASEUS Partition Master tak się da

Drugim sposobem się nie da…Tak to teraz wygląda (trochę małe wyszło ale widać)

http://imageshack.us/photo/my-images/84 … ion2o.jpg/

Dodane 18.02.2012 (So) 11:16

Dziwne, że po prostu się nie da przydzielić wolnej przestrzeni do partycji jakiej się chce…Wszystkie mam w formacie NTFS, więc nie powinno być problemu. Niech mi ktoś krok po kroku powie jak to zrobić…męczę się z tym od wczoraj.

Zainstaluj sobie Easus Partition Master. Nim na 100% dasz radę.

■■■■, nie dało rady. Jedynie mogę całe miejsce przydzielić do F…A ja chciałbym po trochu do F,E i D. Co zrobić?

Aha, w takim razie musiałbyś przydzielać jednej partycji, część odebrać i przydzielić następnej. Inny słowy musiałbyś przydzielić wolne miejsce do F, potem potem tyle ile chcesz przydzielić E wyrzucasz przed F, czyli tak przesuwasz aby Megabajty pokazały się w unlloacated speace before, wtedy to wyrzucone miejsce przed partycję przyporządkować E i tak samo zrobić z D. Bardziej jasno i zwięźlej ujmując musisz tak kombinować, aby miejsce które chcesz przydzielić było pod partycją której to miejsce chcesz dać.

Tak myslalem, tylko nie stosowalem suwaka ‘wolnej przestrzeni przed’ - nie wiedzialem o co z tym chodzi, a to przeciez banalne…

Wielkie dzieki.