Partition magic 8 łączenie partycji

dadad.jpg

Chcę połączyć C z F (na F wszystko usunąłem) ale format C nie wchodzi w grę

Jak dam opcję Merge partitions to mogę połączyć tylko F z E… a mi baardzo zależy na F z C

niewiem jak to wyglada w partition magic ale w gparted usuwasz partycje f a reszte przesuwasz i jak to wolne miejsce po f bedzie przy c wtedy je łączysz

Żeby połączyć dwie partycje, muszą mieć one ten sam format plików. Następnie korzystasz z funkcji ‘Merge’. Wybierasz dysk docelowy, a następnie podrzędny, ten, który stanie się jedynie folderem na dysku docelowym. Tylko są to dwie skrajne partycje i nie wiem czy da się je scalić.

więc co mam zrobić? zmienić rodzaj partycji z ntsf na fat32 więc jak? a później merge czy usunąć partycję? Help zielony jestem

Najlepiej wszystkie partycje trzymaj w systemie plików NTFS. Następnie sprawdź funkcję Merge, ale jak już mówilem, są to skrajne partycje więc różnie może to wyglądać, a sam programu pod ręka w tej chwili nie mam.

ntfs a fat 32 nie wiem czym się różni (widziałem że niektórzy mają wszystko w fat32) ale teraz potrzebne jest mi baardzo dużo miejsca na C i jestem zielony wiem już że Merge łączy partycje ale takie same…

HELP ![-o<

na początek zrób coś takiego:

http://pobierz.pl/porada/konwertowanie-partycji-z-fat32-na-ntfs

później ściągnij coś takiego i nagraj na płytę:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1738&GParted+0.3.81

a na końcu tym programem połącz obie partycje tak jak mówiłem wcześniej

zrobiłem tak:

-Zmieniłem wszystkie partycje na NTFS

-usunąłem partycję F (patrz zdjęcie na samej górze) i teraz nie wiem jak dodać miejsce (21 gb) do C … HELP

  1. Usuwasz partycję (a w zasadzie dysk logiczny) F:

  2. Zmniejszasz rozmiar partycji rozszerzonej (to w jasno niebieskiej ramce gdzie zawiera się D:, E:, F:)

  3. jak już wolne miejsce masz poza partycją rozszerzoną to możesz je dodać do C:

No i trochę teorii:

Dysk C masz na partycji podstawowej.

Dyski D, E, F masz na partycji rozszerzonej.

parti.jpg

zrobione

ten screen pokazuje właśnie że nie da rady powiększyć to :-x a jak dam na niebieską ramkę to już widzę że pod miejscem partycji pisze wolne miejsce przed (i pisze miejsce Dysku F które odjełem) co robie nie tak? HELP

Według mnie popełniłeś jeden błąd.

Wrzuć “Unallocated” z powrotem do partycji rozszerzonej. Jak już to zrobisz to wyrzuć z powrotem, ale w ten sposób, aby Unallocated znalazło się przed partycją rozszerzoną -> zmieniając jej rozmiar przerzuć wolne miejsce do “Wolne miejsce przed”.

Powinno pomóc.

Nie rozumiem (zacząłem przygodę z partition magic bardzo nie dawno i jestem jeszcze zielony w wielu sprawach :/)

@Skiff przywróciłem to miejsce do dysków logicznych (unallocated jest w niebieskiej ramce) 1111j.jpg

Powiem tak nie mam 100% pewności, że jest to wykonalne w partition magic. Generalnie chodzi o to, że nie masz przesuwać suwaków tylko w polu “Nowy rozmiar” wpisać rozmiar partycji rozszerzonej bez tego “dysku f” czyli około 110GB (czy ile tam Tobie wychodzi.

W polu “Wolne miejsce po” ma być 0.

W polu “Wolne miejsce przed” ma być to 20GB (21563,8MB jak wynika z Twojego screena)

I wówczas powinno to wyglądać mniej więcej tak:

57075144.jpg

I wówczas nie powinno być problemu z połączeniem ‘Unallocated’ i ‘C:’

Dzięki problem rozwiązany :smiley: wiem że to banalne tylko skomplikowanie ciężkie tą wiedzę dobrze przekazać :wink:

ja zrobiłem prościej: dałem E, rozmiar partycji przesunełem partycję na maksa w prawo, to samo z D i C dało się powiększyć wszystko bez problemowo i szybko

Temat można zamknąć