Partition Magic- czy jego używanie jest bezpieczne?

Zastanawiam się ostatnio czy nie zwiększyć sobie partycji dysku systemowej (tam gdzie zainstalowany win.) Znalazłem informacje jakim wykonać to programem : Partition Magic ,ale czy to jest w ogóle bezpieczne, czy muszę się liczyć z utratą danych, bądź nawet ponowną instalacją systemu?

Proszę o opinie użytkowników, którzy pracowali na tym programie lub na podobnych.

Będę wdzięczny za pomoc.

Witaj

Robiłem to wielokrotnie i nigdy nie miałem żadnych problemów po zmianie rozmiaru dysku. Ważne aby przed rozpoczeciem przesówania partycji zrobić defragmentcacje obu tych partycji. Aha i oczywiste jest że jeśli chcesz zwiększyc partycje c: to musisz zmniejszyć d: (możesz tylko przesówać partycje somsiadujące).

Jeżeli wszystko zrobisz poprawnie nie stracisz danych,systemu też nie będziesz musiał przeinstalowywać.Chociaż operacje na partycjach zawsze niosą ze sobą ryzyko,mogą Ci np. prąd wyłączyć. :stuck_out_tongue:

hevet ma rację!

jak nie padnie prąd w trakcie pracy programu to wszystko powinno pójść OK

nie zawsze, miałem 2 przypadki w których system już nie wstał po podziale partycji, na tle udanych takich zabiegów w ilości około 5 to zbyt wysoki odsetek, podstawa, zanim przystąpisz do partycjonowania z zachowaniem danych zrób defragmentację dysku, ogólnie PartitionMagic działa dużo lepiej na FAT32 niż NTSF, PM nie ma zbyt dobrej opini wśróg userów, konkurencja ma ponoć lepsze programy ale to info mam tylko na podstawie przeczytanych postów na różnych forach, więc nie podam ci konkretnej nazwy,

Nieprawda!Sam używam "Partition Magic W wersji z “Komputer świat Ekspert”

i jeszcze się nie zdarzyło abym miał problemy.Tylko wystarczy zdrowo myśleć !!

Ale UPS przyda się napewno!

@model12 zdrowe myślenie nie pomoże gdy program ma bugi, jak pisałem pod FAT32 programik nie zrobił mi żadnego psikusa za to pod NTFS dwukrotnie (za każdym razem pogubił pliki sytemowe), uczciwie kolegę uprzedzam o niebezpieczeństwie, nie jestem jakimś początkowym userem i troszkę z programem pracowałem, to że tobie udało się raz czy dwa nie oznacza że za dziesiątym będzie tak samo, polecam przewertowanie wątków na innych forach dotyczących tego programu i zapoznanie się z innymi opiniami lub komentarzami pod downloadem dobrych programów,

Pomyłka nie dwa czy trzy razy ale programu też używam jak ty i jeszcze się nie naciąłem a używałem X razy

model12

popiera też używałem bardzo wiele razy i nigdy z błędem

raz czy drugi kiedyś dawno wyrzucił błąd ale wrócił do stanu przed zmianami!!

Niestety możesz. masz 99% szansy że wszystko będzie ok, ale…zawsze jest ten jeden %