\Partition Magic

(Sebcio12345) #1

Witam, mam 2 pytania.

1. Jeżeli posiadam dysk czysty bez podzielenie na partycje co najpierw musze zrobić: czy najpierw zainastalowac np XP i ppo instalacji podzielic dysk na partycje, czy jednak najpierw podzie;lić ów dysk , a dopiero rozpoczac instalacje.

2. Jeżeli dziele dysk na partycję to w jaki sposób to zrobić Partition Magiciem. Prosiłbym o podanie sposobu podziału krork po kroku.

Dziękuje z góry i wiem, że na pewno któs mi pomorze. Duzo porad już tu uzyskałe. Pozdrawiam

8) :o :smiley:

(system) #2

Witam.

Odpowiadam na pytanie 1.

Jeżeli Twój dysk nie posiada partycji, musisz je oczywiście najpierw utworzyć, a następnie po sformatowaniu utworzonych partycji możesz rozpocząć instalację systemu operacyjnego.

(Sebcio12345) #3

No co nikt nie jest wstanie opisac mi sposobu utworzenia partycji krok po kroku.

Prosze mi pomóc

(system) #4

...Sebcioseb jeżeli ktoś będzie wiedział to Ci odpowie. Zauważ również, która jest godzina, wszyscy albo śpią, uczą się, bądź też pracują.

Tak więc trochę cierpliwości.

(Monczkin) #5

Partycjonowanie dysku, jest tak imtymną czynnością, iż potrzebuje (ta operacja) osobistego nadzoru.

Trudno opisać to krok po kroku. Na szczęście program, którego chcesz użyć jest dość prosty w obsłudze, iż nie powinieneś mieć kłopotów, jeśli będziesz czytał dokładnie instrukcje krok po kroku.

Po prawej (w programie) masz widok dysku/ów --> klikasz prawym myszy na dysku na którym chcesz psuć --> z rozwijanego menu wybierasz żądaną operację --> określasz parametry operacji (wielkość partycji, system plików) --> akceptujesz --> program zaczyna działać bez Ciebie, a ty możesz walnąć se kawę :slight_smile:

(Sebcio12345) #6

A zna ktoś może jakis dobry Polski program do Tworzenia PARTYCJI

Pozdrawiam i czekam na informację

(Monczkin) #7

nie słyszałem o takowym

skoro angielski w tym programie jest barierą nie do przejścia dla Ciebie, to poszukaj spolszczenia w sieci

z tego co się orientuję, to jest to najlepszy program - Partition Magic

(Monczkin) #8

nie odpowiadam sam sobie :slight_smile:

sebcioseb - jeśli jesteś zainteresowany, to znalazłem dla Ciebie spolszczenie do Partition Magic 8

(system) #9

Monczkin to może podaj bezpośrednią loklizację tego spolszczenia. Myślę, że może z tego skorzystają także inni czytelnicy.

(Ks Kamilp Nr 8) #10

Monczkin jest nieobecny w zwiazku z tym pozwole sobie podac lokalizacje spolszczenia Partition Magic 8.0. 8)

http://www.instalki.pl/download/downloa ... olszczenia

(Monczkin) #11

miałem pilną robotę i dopiero teraz mogę zareagować

spolszczenie to dostałem od kumpla, więc dlatego nie podałem lokalizacji :frowning:

ale na szczęście kolega Jamaica przejął inicjatywę.

Proponuję, żebyście spolszczenie to dorzucili u Was w vortalu :slight_smile:

(Sebcio12345) #12

Dzięki, przeprasza, że się nie odzywałem, ale chwile mnie nie było.

Dziekuje wszystkim za pomoc i pozdrawiam

(Adarek) #13

Paragon Hard Disk Menager 5.6 PL. Komputer Swiat ekspert 2/2004

cena 9.90 zł.

(Jacekwam) #14

http://www.cda.pl/spolszczenia/pafiledb ... ile&id=269

to jest link do strony na której znajdziesz spolszczenie do Partition Magic 8.0 :!:

(fiesta) #15

Archeolodzy forumowi łączcie się :PPP

Pół roku to chyba sebcioseb na to spolszczenie nie czekał :?