Partition Master HE nie pozwala połączyć partycji

Witam, wszystko zaczęło się od tego: win7-nie-uruchamia-sie-blad-missing-operating-system-t473915.html

Z tamtego problemu już praktycznie wybrnąłem, została jeszcze dodatkowa partycja którą chciałbym scalić z już istniejącą.

Niestety zacna aplikacja którą pobrałem nie pozwala mi wybrać tej partycji do scalenia z tą którą chciałbym:

http://img803.imageshack.us/img803/593/screenna.png

Chcę F połączyć z D.

Ktoś wie o co chodzi? Będę wdzięczny za pomoc.

Opcja Merge, bynajmnie z angielskiego jest połączyć, także wydaje mi się że chodzi tutaj o połączenie dwóch partycji, nie korzystałem z tego oprogramowania, ale tak mi się wydaje

Z obrazu wynika że nie można połączyć tej partycji w obecnym stanie:

po pierwsze- partycja z którą ewentualnie mógłbyś połączyć partycję F:\ jest partycja C:\ i D:,

po drugie- partycje można połączyć tylko sąsiednie a na drodze stoi partycja recovery oznaczona jako *zastrzeż…

Jedyne wyjście (wg. mnie) usunąć partycje F:, przesunąć pierwszą i drugą ( zastrzeżoną i C:) na początek

a na końcu utworzyć jedną dużą lub dwie mniejsze.

To co masz na tych partycjach ( F:\ i D:) wejdzie na pendrive’a więc nie stracisz danych.

Takie jest moje zdanie, zresztą też tak walczyłem z partycjami.

Z całym szacunkiem do Ciebie kolego, ale wiem o tym :wink: Problem jest inny, przeczytaj dokładnie o co mi chodzi :wink:

Dokładnie to chciałbym zrobić.

Tak też właśnie zrobiłem i zadziałało :wink: Otóż aby połączyć dwie partycję, muszę stać dokładnie obok siebie - to tak na przyszłość dla wszystkich którzy nie wiedzieli o tym tak jak ja :wink:

Generalnie wszystko poszło super i bez problemu, mam dwie partycje jak chciałem i ta trzecia jest właśnie tę zastrzeżoną.

Dziękuję wszystkim bardzo za pomoc.

Pozdrawiam