PartitionMagic 8.0 na CD

PartitionMagic tworzy dwie dyskietki z których sie program odpala.

Mój problem polega na tym że musze zrobić sobie partycje w Laptopie ale tam nie ma stacji dyskietek… wiec moje pytanie brzmi czy program stworzy zamiast 2 dyskietek np jedną płytkę z tym programem??

Witam.

W takim przypadku jak Twój polecam skorzystanie z “********”, do pobrania z **********, lub jakąkolwiek dystrybucję linuxa typu liveCD.

Pozdrawiam

Jesteś pewien że to legalne. Lazikar

Z tych dwu dyskietek stworzyć jedną o pojemności 2.88 mb np. w programie winimage, nadać nazwę np. start.ima a następnie nagrać w Nero jako dysk startowy.

Nagranie pliku “start.ima” na płytę CD jako dysk startowy

(na przykładzie programu Nero):

  • Po wybraniu polecenia “Nowy” z manu “Plik” w nowym oknie

w sród różnych typów nagrywanych płyt wybieramy “CD-ROM (startowy)”, tzw. BOOT-CD

  • W zakładce “Opcje startowe” klikamy klawisz “Przeglądaj” i w nowym okienku

wybieramy plik “start.ima”

  • Opcje “Rodzaj emulacji” wybieramy “Emulacja dyskietki 2.88MB”

  • Mozemy juz nagrywać za pomocą polecenia “Zapis na CD…” z menu “Plik”

Prosił bym o dokładniejsze wytłumaczenie tego co mam zrobić…

Staram sie zrozumieć ale nie wychodzi mi to…:frowning:

Nero mam wersje 6.601 czy coś takiego.

Pobrałem z sieci program ‘winimage’ 6.10.6100 PL ale nie potrafie sie nim obsłużyć…:confused: Proszę o pomoc w tej dość głupiej sytuacji…:confused:

To rzeczywiście kłopotliwe bo Partition Magic tworzy dyskietki startowe gdy się ma stację takich dyskietek. Wynika z tego, że aby wykonać dysk startowy na CD to trzeba mieć przynajmnij raz dostęp do komputera z taką stacją dyskietek. Niestety jest to konieczne bo informacje muszą być zapisane w specjalnie do tego przeznaczonych sektorach, a nie byle gdzie jak to jest przy zwykłym zapisywaniu pliku na dysk.(Po utworzeniu takiego dysku będzie wyglądało jak by był pusty bo te sektory nie są widoczne.)

A zatem należy:

1)Utworzyć dwie dyskietki W programie Partition Magic->Create Rescue Diskettes

2)Wczytać zawartość tych dwóch dyskietek(ze stacji dyskietek) do winimage i zapisać zawartość w postaci pliku na twardym dysku.

Dopiero z tak utworzonego pliku będącego obrazem tych dwóch dyskietek można tworzyć w Nero dysk startowy.

Trochę to skomplikowane ale niestety to musi być dysk bootowalny czyli taki który samoczynnie uruchamia się przy uruchomieniu komputera. Jeżeli będą kłopoty to napisz do mnie maila.

Do Sz. P. o pseudonimie Lazikar:

Jestem absolutnie pewien, że program, który podałem w poprzednim poście jest legalny. Chociażby dla tego, że był niejednokrotnie dodawany do poczytnych magazynów komputerowych (takie się chyba nie bawią w piractwo). A zresztą nikt nie każe autorowi tematu korzystać ze znajdującego się na tej płycie Partition Magic, są tam także inne narzędzia o podobnych możliwościach. Szkoda mi tylko człowieka jeśli nie zdążył przeczytać mojej propozycji zanim została ocenzurowana, bo teraz będzie musiał kombinować.

Pozdrwiam