Partycja a system

(system) #1

Czy to możliwe by przez uszkodzoną partycję na której nie ma zainstalowanego systemu mógł paść system. To znaczy, mam uszkodzoną partycję i często pada mi system. Czy to jest możliwe. Wiem, że ta partycja jest uszkodzona, bo kiedy przenoszę pliki na ten dysk, on się "wiesza".

(adam749) #2

Pada system tzn resetuje się, wiesza??

Ogólnie to niemożliwe, żeby przez bad partycje padał system.

(system) #3

Pada system, zastanawiałem się nad tym, bo ostatnio instalowałem dziewczynie WIndowsa i dziś także padł jej system, a wiem, że ma problemy z partycją :?

(Kolmar) #4

Należy uruchomić komputer z płytki insalacyjnej i w konsoli odzyskiwania wpisać mogiczne chkdsk X: /f /r gdzie X: oznacza literę partycji, na której chcesz przeprowadzić skan.

(system) #5

Bardzo często pada system. Ale w tak dziwny sposób, że system normalnie chodzi, lecz po ponownym uruchomieniu Windows XP nie działa. Myślałem, że to wina partycji, bo podejrzewam jej uszkodzenie.

(Cosik Ktosik) #6

Podaj informacje SMART z programu HD Tune, zakładka Health.

(Mail) #7

Włóż płytę XP do napędu.

start > uruchom > wpisz sfc /scannow i enter.

sprawdź potem czy problem nadal jest.

:slight_smile:

(system) #8

Spawdzę, póżniej, bo to nie na moim kompie to się dzieje. Postaram się jak najszybciej podać jakieś dane

(Kolmar) #9

Tak jak wcześniej napisałem, przeskanuj tę partycję za pomocą chkdsk, ponieważ objaw jest typowy dla uszkodzenia systemu plików NTFS (struktury).