Partycja a system

Czy to możliwe by przez uszkodzoną partycję na której nie ma zainstalowanego systemu mógł paść system. To znaczy, mam uszkodzoną partycję i często pada mi system. Czy to jest możliwe. Wiem, że ta partycja jest uszkodzona, bo kiedy przenoszę pliki na ten dysk, on się “wiesza”.

Pada system tzn resetuje się, wiesza??

Ogólnie to niemożliwe, żeby przez bad partycje padał system.

Pada system, zastanawiałem się nad tym, bo ostatnio instalowałem dziewczynie WIndowsa i dziś także padł jej system, a wiem, że ma problemy z partycją :?

Należy uruchomić komputer z płytki insalacyjnej i w konsoli odzyskiwania wpisać mogiczne chkdsk X: /f /r gdzie X: oznacza literę partycji, na której chcesz przeprowadzić skan.

Bardzo często pada system. Ale w tak dziwny sposób, że system normalnie chodzi, lecz po ponownym uruchomieniu Windows XP nie działa. Myślałem, że to wina partycji, bo podejrzewam jej uszkodzenie.

Podaj informacje SMART z programu HD Tune, zakładka Health.

Włóż płytę XP do napędu.

start > uruchom > wpisz sfc /scannow i enter.

sprawdź potem czy problem nadal jest.

:slight_smile:

Spawdzę, póżniej, bo to nie na moim kompie to się dzieje. Postaram się jak najszybciej podać jakieś dane

Tak jak wcześniej napisałem, przeskanuj tę partycję za pomocą chkdsk, ponieważ objaw jest typowy dla uszkodzenia systemu plików NTFS (struktury).