Partycja C ile GB? Windows XP SP3

Ile ustawić GB na partycji C na system :?:

20-30 gb wydaje mi się, że Ci styknie…

Bo to na brata laptopa, ja mam 7 to daje 40GB a tu właśnie się wahałem, a np. 15GB starczy :?: bo kiedyś tak dawałem ale teraz nie wiem czy to nie za mało.

moja konfiguracja Windows 7, na dysku C wszystko co ma się szybko uruchamiać czyli: program do muzyki, wideo, Pakiet office, kompunikatory przeglądarka itp. :smiley:

12GB w windowsz 7, myślę że do Xp z 10GB to max 8)

http://www.voila.pl/371/zkh0l/index.php?get=1&f=1

Zależy czy na C instalujesz programy czy tylko sam system… bo jeśli to drugie to spokojnie 5 -10 GB Ci wystarczy…

Jeśli programy trzymasz jednak tylko na C do wszystko zależy od tego jakich programów używać - dla jednego spokojnie wystarczy 30 GB, a dla innego i 50 będzie mało…

no jak mówię, System + najważniejsze programy: Opera, Office, Skype, Sterowniki do urządzeń + oprogramoanie (Creative oraz Kamerka), oraz inne programy: defragmentator, do nagrywania płyt itp. to na C który ma 12GB nigdy nie cierpiałem na brak pamięci

no to jeśli nie zamierzasz tego zmieniać to myślę, że właśnie możesz wybrać jakąś liczbę z przedziału 10 - 15 GB…

Partycje można bez problemu powiększyć, więc spokojnie, nawet jeśli okaże się za mała, będziesz mógł bez utraty danych przenieść miejsce z jednej partycji na drugą…

Nie wiem jak duży masz ten dysk twardy żeby go dzielić, ale ja swojego czasu na C: pod XP miałem 25GB dla świętego spokoju i działało wszystko cacy. Przynajmniej się nie martwiłem czy starczy mi miejsca na kolejny program itd.

Dla takiego zestawu wystarczy spokojnie 10GB.

Tylko przypominam że SWAP też gdzieś musi leżeć i że może wtedy lepiej wyłączyć tworzenie punktów przywracania bo miejsca dużo zajmują i finał finały z dysku 10GB wolnego zrobi się niecały 1GB a jak się jeszcze system tradycyjnie pofragmentuje to będzie mulić jak 100 letni żółw chory na astmę. Ja myślę że 15GB minimum, każdy następny GB będzie dobrym zapasem.

Fakt plik SWAP mały mam, ale już bez punktów przywracania, bo tak faktycznie by nie starczyło 12GB :roll:

Pamiętam, jak kilka lat temu XP musiał się u mnie mieścić na partycji 4GB. :shock:

Myślę, że powinieneś wyznaczyć na dysk C ok. 15GB miejsca. Powinno spokojnie wystarczyć dla opisywanych wyżej programów. Ja mam nieźle zawalony system i jak przed chwilą policzyłem, mam zajęte (przez pliki systemowe i programy) ok. 14GB przestrzeni. Zawsze można ją powiększyć, tak jak pisał kubus94.

Na C:\ i tak są zawsze smieci wystarczy 10GB a gry i inne programy instaluj na D:\ to po ewentualnym formacie nic nie stracisz

W Win7 12GB nie za mało :?: ja mam 40GB :wink: a jak miałem XP to dawałem 15GB.

Na C tylko sterowniki i programy.

No bo jak miałem 15GB to ja miałem po instalacji i chodzenie po necie miałem wolne niecałe 4GB.

To wezmę 15GB jak zawsze.

250GB będzie miał nowy, ja mam na 7 też 250GB i dziele na C 40GB i reszta 210GB.

No chyba tak.

Jak pamiętam to na 15GB chodziło płynie.

Ja wyłączałem ten punkt, bo mi zbędny mi był.

Będzie 15GB.

Dzięki wam za odpowiedz.