Partycja C ile GB? Windows XP SP3

(Daro:)) #1

Ile ustawić GB na partycji C na system :?:

(Piotrkijak) #2

20-30 gb wydaje mi się, że Ci styknie...

(Daro:)) #3

Bo to na brata laptopa, ja mam 7 to daje 40GB a tu właśnie się wahałem, a np. 15GB starczy :?: bo kiedyś tak dawałem ale teraz nie wiem czy to nie za mało.

(djl) #4

moja konfiguracja Windows 7, na dysku C wszystko co ma się szybko uruchamiać czyli: program do muzyki, wideo, Pakiet office, kompunikatory przeglądarka itp. :smiley:

12GB w windowsz 7, myślę że do Xp z 10GB to max 8)

http://www.voila.pl/371/zkh0l/index.php?get=1&f=1

(Jacob) #5

Zależy czy na C instalujesz programy czy tylko sam system... bo jeśli to drugie to spokojnie 5 -10 GB Ci wystarczy...

Jeśli programy trzymasz jednak tylko na C do wszystko zależy od tego jakich programów używać - dla jednego spokojnie wystarczy 30 GB, a dla innego i 50 będzie mało...

(djl) #6

no jak mówię, System + najważniejsze programy: Opera, Office, Skype, Sterowniki do urządzeń + oprogramoanie (Creative oraz Kamerka), oraz inne programy: defragmentator, do nagrywania płyt itp. to na C który ma 12GB nigdy nie cierpiałem na brak pamięci

(Jacob) #7

no to jeśli nie zamierzasz tego zmieniać to myślę, że właśnie możesz wybrać jakąś liczbę z przedziału 10 - 15 GB...

Partycje można bez problemu powiększyć, więc spokojnie, nawet jeśli okaże się za mała, będziesz mógł bez utraty danych przenieść miejsce z jednej partycji na drugą...

(Pharun) #8

Nie wiem jak duży masz ten dysk twardy żeby go dzielić, ale ja swojego czasu na C: pod XP miałem 25GB dla świętego spokoju i działało wszystko cacy. Przynajmniej się nie martwiłem czy starczy mi miejsca na kolejny program itd.

(marcin82) #9

Dla takiego zestawu wystarczy spokojnie 10GB.

(Pharun) #10

Tylko przypominam że SWAP też gdzieś musi leżeć i że może wtedy lepiej wyłączyć tworzenie punktów przywracania bo miejsca dużo zajmują i finał finały z dysku 10GB wolnego zrobi się niecały 1GB a jak się jeszcze system tradycyjnie pofragmentuje to będzie mulić jak 100 letni żółw chory na astmę. Ja myślę że 15GB minimum, każdy następny GB będzie dobrym zapasem.

(djl) #11

Fakt plik SWAP mały mam, ale już bez punktów przywracania, bo tak faktycznie by nie starczyło 12GB :roll:

(Enter6000) #12

Pamiętam, jak kilka lat temu XP musiał się u mnie mieścić na partycji 4GB. :shock:

Myślę, że powinieneś wyznaczyć na dysk C ok. 15GB miejsca. Powinno spokojnie wystarczyć dla opisywanych wyżej programów. Ja mam nieźle zawalony system i jak przed chwilą policzyłem, mam zajęte (przez pliki systemowe i programy) ok. 14GB przestrzeni. Zawsze można ją powiększyć, tak jak pisał kubus94.

(mareksolak) #13

Na C:\ i tak są zawsze smieci wystarczy 10GB a gry i inne programy instaluj na D:\ to po ewentualnym formacie nic nie stracisz

(Daro:)) #14

W Win7 12GB nie za mało :?: ja mam 40GB :wink: a jak miałem XP to dawałem 15GB.

Na C tylko sterowniki i programy.

No bo jak miałem 15GB to ja miałem po instalacji i chodzenie po necie miałem wolne niecałe 4GB.

To wezmę 15GB jak zawsze.

250GB będzie miał nowy, ja mam na 7 też 250GB i dziele na C 40GB i reszta 210GB.

No chyba tak.

Jak pamiętam to na 15GB chodziło płynie.

Ja wyłączałem ten punkt, bo mi zbędny mi był.

Będzie 15GB.

Dzięki wam za odpowiedz.