Partycja dla Linuxa

Chciałbym zainstalować SUSE lub Mandrive na swoim dysku. Najpierw musze go podzielić oczywiście na partycję i mam do was takie pytanie, czy gdy go już podziele to wszystkie dane z Widnowsa zginą czy pozostaną nietknięte? Bardzo mi na tym zależy, bo chciałbym zainstalować sobie, któryś z tych systemów, ale nie chce stracić wszystkich danych z Windowsa.

Nie znikną jeśli operacje dzielenia dysku wykonasz programem:

PowerQuest PartitionMagic 8.0

Programy do dzielenia dysku są ostatnio często dodawane do pism komputerowych,sprawdż ostatni Komputer Świat,Enter

Wiem, wiem :slight_smile: Tylko chodzi mi głównie o to, żeby nie stracić danych, a Menedżer dysków z Windowsa? Co o nim sądzicie?

Własnie w jednym z tych pism jest dobry program do tego firmy PARAGON.

A patricion magic musisz miec pelna wersje bo demo nie wprowadza rzeczywistych zmian.

Złączono Posta : 06.05.2006 (Sob) 14:01

nie stracisz danych uzywajac programow typu particion magic :slight_smile: wszystko sie dzieje spod windowsa, pozniej restart i juz masz osobna partycje a windows dziala jak dawniej.

wiesio52 tylko przy tworzeniu partycj Partition Magic uważaj żeby po ponownym uruchomieniu kompa (gdy program zacznie tworzyć nowe partycje) nikt ci go nie zresetował albo żeby ci prądu nie wyłączyli :mrgreen: Mi wyłączyli prąd i dane z jednej partycji poszły się rąbac lekko mówiąc :smiley: :smiley:

nie musisz mieć żadnego dodatkowego programu do dzielenia dysku na partycje. Instalator SuSE w wersji 10 i wcześniejszych udostępnia możliwość taką przy instalacji dla ekspertów - jak przypuszczam w wersji 10.1 jaka się ukaże we wtorek 11 maja 2006 roku będzie identycznie.

Program ma interfejs w języku polskim - postępując rozważnie nie uracisz danych a dysk podzielisz tak jak Ci pasuje - pocztaj w sieci

forum suse http://forum.suse.pl/

pozdrawiam

Dzięki za rady :wink: Coś się wykombinuje :mrgreen: