Partycja dla Linuxa

(Wiesio52) #1

Chciałbym zainstalować SUSE lub Mandrive na swoim dysku. Najpierw musze go podzielić oczywiście na partycję i mam do was takie pytanie, czy gdy go już podziele to wszystkie dane z Widnowsa zginą czy pozostaną nietknięte? Bardzo mi na tym zależy, bo chciałbym zainstalować sobie, któryś z tych systemów, ale nie chce stracić wszystkich danych z Windowsa.

(aju) #2

Nie znikną jeśli operacje dzielenia dysku wykonasz programem:

PowerQuest PartitionMagic 8.0

(Johny) #3

Programy do dzielenia dysku są ostatnio często dodawane do pism komputerowych,sprawdż ostatni Komputer Świat,Enter

(Wiesio52) #4

Wiem, wiem :slight_smile: Tylko chodzi mi głównie o to, żeby nie stracić danych, a Menedżer dysków z Windowsa? Co o nim sądzicie?

(Init3) #5

Własnie w jednym z tych pism jest dobry program do tego firmy PARAGON.

A patricion magic musisz miec pelna wersje bo demo nie wprowadza rzeczywistych zmian.

Złączono Posta : 06.05.2006 (Sob) 14:01

nie stracisz danych uzywajac programow typu particion magic :slight_smile: wszystko sie dzieje spod windowsa, pozniej restart i juz masz osobna partycje a windows dziala jak dawniej.

(Dede 12) #6

wiesio52 tylko przy tworzeniu partycj Partition Magic uważaj żeby po ponownym uruchomieniu kompa (gdy program zacznie tworzyć nowe partycje) nikt ci go nie zresetował albo żeby ci prądu nie wyłączyli :mrgreen: Mi wyłączyli prąd i dane z jednej partycji poszły się rąbac lekko mówiąc :smiley: :smiley:

(Numer_inaczej) #7

nie musisz mieć żadnego dodatkowego programu do dzielenia dysku na partycje. Instalator SuSE w wersji 10 i wcześniejszych udostępnia możliwość taką przy instalacji dla ekspertów - jak przypuszczam w wersji 10.1 jaka się ukaże we wtorek 11 maja 2006 roku będzie identycznie.

Program ma interfejs w języku polskim - postępując rozważnie nie uracisz danych a dysk podzielisz tak jak Ci pasuje - pocztaj w sieci

forum suse http://forum.suse.pl/

pozdrawiam

(Wiesio52) #8

Dzięki za rady :wink: Coś się wykombinuje :mrgreen: