Partycja dyskowa wymazana!

Witam. Mam poważny problem. Mam dysk podzielony na 2. C: Windows a na D: Rożne rzeczy. Dziś jak nagrywałem po południu film to jak włączałem podczas nagrywania grę to się komputer zawiesił i jedynym wyjściem reset. Ja go wyłączyłem bo musiałem jechać do sklepu. Wróciłem i znów zacząłem nagrywać filmik hypercam’em i nacisnąłem stop i jakiś błąd wywalił i się wyłączył program. Jak chciałem zobaczyć filmik to komputer się znów zaciął więc go zresetowałem. Po restarcie wchodzę do mój komputer a tu coś dziwnego.

sssxtt.png

Dobra, chcę otworzyć partycję d ale tu coś ląduje się po chwili że powinienem format tego dysku naciskam anuluj i potem.

beztytuudy.png

I otworzyć się nie da ;/ Jestem bardzo zdenerwowany ponieważ mam tam bardzo dużo ważnych plików jak zdjęcia z aparatu itp. Chcę je jak najszybciej odzyskać.

A i jeszcze to :

sdsadsai.png

Moim zdaniem problem tutaj stanowi uszkodzenie tablicy partycji. Jak to naprawić? Wpisz w google “naprawa tablicy partycji”. Ja znalazłem jeden temat: http://forum.pclab.pl/topic/369235-Uszk … awi%C4%87/ Może to Ci pomoże.

“Po restarcie wchodzę do mój komputer a tu coś dziwnego.”

Co, że dysk pełen? Czy że taka mała partycja? hmm jasnowidztwo i czarnoksięstwo

Ps

Oduczy cię to na pewno, jak to piszesz “więc go zresetowałem” zapewne wyglądało to tak że przycisk POWER poszedł w ruch i komputer zgaszony ( o zgrozo ) Biłbym po łapkach za takie resety

Spróbuj cofnąć system a gdyby to nie pomogło wykonaj chkdsk na partycji systemowej

To po pierwsze trzeba wykonać. Następnie zajrzyj tutaj:

http://traxter-online.net/testdisk-phot … ie-danych/

i tutaj:

http://lazowski.wordpress.com/2009/10/0 … -linuksem/

Oczywiście postępuj z tym programem ostrożnie, przy czym testdisk służy do naprawy partycji / tablicy partycji a photorec do odzyskiwania plików.

Z przywracaniem systemu nici bo nie mam punktu zapisu. Więc zrobiłem to chkdsk i … puff dysk d zniknął i zmienił się na stacje cd-r w Mój komputer. Teraz robię to testdisk i tam widać.

@edit

  1. “Po restarcie wchodzę do mój komputer a tu coś dziwnego.”

Chodziło mi o to że nie ma tego czerwonego paska i ile gb zajęte a ile wolne.

2.Za 1 razem przytrzymałem po prostu przycisk POWER i off a jak się zawiesił gdy chciałem film zobaczyć to taki mały przycisk na komputerze RESET.

ten czerwony pasek, nie powinien być czerwony, jak jest czerwony znaczy “nie dobrze - brak miejsca na dysku”. Powodem zawieszania się komputera podczas nagrywania najprawdopodobniej jest właśnie brak miejsca,

Co do przycisków, tego małego guziczka też nie powinieneś był używać,

A tak ma być ? :smiley:

Przy wyszukiwaniu są 2 partycję czym Mój to jest właśnie ta stracona.

przywyszukiwaniu.png

A potem mam już 1 partycję, sam mój bez systemowego.

79439955.png

A po naciśnięciu entera. Taka jedna. Mam na niej ustawić podstawową i zapisać ?

popos.png

Dodane 31.08.2011 (Śr) 10:00

Zrobiłem to na P i nie mogłem uruchoimić windwsa :d Udało mi się jednak uruchomić testdisc prze cmd i z powrotem mam lecz dysku d dalej ;/

co to za zwierzak na TestDisku (prawy dolny róg)

zapamiętaj 1 najważniejszą rzecz której nigdy masz nie robić

wyłączać komputera kiedy zapisuje (to nie jest fat32 że stracisz tylko ten i kilka plików ale jeśli zrobi błąd w MFT to wszystkie pliki(konkretniej to nazwy i lokalizacje ich)przestaną istnieć)

Dodane 31.08.2011 (Śr) 10:54

testdik wywalił jakiś błąd

cytuje

the harddiks ()seems to small!()

i przez to też może być to co jest

tam gdzie miałeś to na zielono ostatni obrazek to kliknij enter i deeper skan

jeśli znajdzie tą partycje to powinieneś nacisnąć write

jeśli na dysku coś przeskoczyło(np liczba sectors) to byś musiał poprzestawiać geometry ale masz 90% szans że system ci nie stanie za 1 razem

w geometry się nie baw jeśli nie masz drugiego komputera i tego dysku podpiętego pod niego

PS na przyszłość to na zdjęcia i inne zrób sobie osobną partycje

To chomikbox.

Czyli mogę jeszcze w jakiś sposób odzyskać te pliki ? Mam tam ważne pliki siostry a jak ich nie będzie to zbytnio nie dobrze ze mną ;/

możesz spróbować tym programem co był z test diskiem

photorec

Zrobiłem to deeper skan i wyskakuje to co wcześniej chyba :smiley: Zara zrobię fote a potem to z zielonym i jest tak samo ;/

A photorec nie znajduje już chyba tej partycji ;/

Zdjęć itp. właśnie miałem na D bo zwykle tylko C formatowałem.

Jest jeszcze jakieś wyjście?

Dodane 31.08.2011 (Śr) 13:20

Dopiero po chwili sie pojawia ta partycja Mój.

Podczas skanowania:

podczas.png

Po skanowaniu:

potym.png

musisz sprawdzić na dysku zworkę/jumpers

on wywala błąd i właśnie przez to się mogło to stać

A jak to sprawdzić ?

Nie jestem ekspertem informatyki.

musisz otworzyć komputer i tam z tyłu dysku powinny być takie piny i tam jest zworka a jak ją ustawić to masz narysowane na dysku czyli musisz go całego wyciągnąć chyba że widzisz to

ustawiasz master i podpinasz tasiemkę tą najwyżej a nie jak przechodzi i dalej do tej najwyżej

Hmm… jestem zielony w środku komputera :d

Możesz mi trochę pomóc ? Dam ci fotę dysku twardego i kabli :smiley:

http://imageshack.us/g/801/zdjcie0013n.jpg/

nic nie widzie dziwnego ale coś nie tak jest i dlatego nie da się partycji przywrócić

Ale pytanie co jest nie tak ;/

Dodane 01.09.2011 (Cz) 12:56

Nie jest na master dysk jak o to chodzi ;p

zdjcie0021m.jpg

zdjcie0022l.jpg

Dodane 02.09.2011 (Pt) 15:44

Ref…

I ma ktoś jakiś pomysł ?